Projekts "Bibliotēka" izsludina konkursu jaunajiem rakstniekiem

FOTO: publicitātes

Lasīšanas veicināšanas projekts "Bibliotēka" izsludina pieteikšanos jauno rakstnieku romānu konkursam, informē projekta pārstāve Daiga Katrīna Bitēna.

Viņa pavēstīja, ka ar mecenāta "Baltic International Bank" atbalstu tiks izdots viens, agrāk nepublicēta autora darbs. Pieteikties konkursam var līdz 1.aprīlim, bet manuskripti jāiesniedz līdz 31. augustam.

Bitēna klāstīja, ka "Bibliotēkas" jauno rakstnieku konkurss radīts ar mērķi veicināt jauno latviešu prozas rakstnieku izaugsmi. Uzvarētāja darbs saņems 3000 eiro lielu finansiālu atbalstu romāna izdošanai, apmaksātu publicitāti projektā "Bibliotēka", kā arī iespēju vienu kalendāro mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī.

Lai piedalītos, jaunajiem rakstniekiem vispirms ir jāpiesaka sava dalība konkursā, aizpildot pieteikuma formu. Savukārt darbus iespējams iesniegt sešu mēnešu laikā. Organizatori pauda cerību, ka šāda pieeja motivēs piedalīties ne vien tos rakstniekus, kuru darbi jau ir pabeigti, bet arī rosinās aktīvāk rakstīt tiem, kas romānus iesākuši vai vēl tikai vēlas sākt.

Manuskriptu konkursam drīkst iesūtīt jebkurš interesents vecumā no 18 gadiem, kuram Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) nav reģistrētu izdotu grāmatu romāna žanrā un kurš nav autors jebkāda žanra grāmatām, kas tiražētas vairāk nekā 2000 eksemplāru lielā apjomā.

Lai veicinātu jauno rakstnieku izaugsmi un lasīšanā ieinteresētu jaunus cilvēkus, organizatori noteikuši, ka konkursam var tikt pieteikti darbi, kas atbilst romāna žanrā sarakstītam literāram darbam, kurš spēj ieinteresēt lasītājus vidējā vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Iesniegtais darbs var būt mīlestības, fantāzijas, fantastikas, piedzīvojumu vai kāda cita žanra paveida romāns. Darbs var būt gan fikcija, gan balstīts uz patiesiem notikumiem. Iesniegtajam darbam jābūt latviešu valodā un vismaz 50 000 vārdus garam.

Par dalību konkursā paredzēta dalības maksa, kas tiks dalīta pēc "agrā putniņa" un "vēlā putniņa" principa. Visi finansiālie līdzekļi, ko organizators iegūs no konkursa dalības maksas, tiks novirzīti Latvijas Literatūras gada balvas atbalstam.

Bitēna norādīja, ka darbu vērtēšana notiks vairākās kārtās. Sadarbībā ar LNB tiks izvērtēta dalībnieku un iesūtīto manuskriptu un darbu autoru atbilstība konkursa nolikumam. Manuskriptu fragmenti tiks nodoti publiskam balsojumam un tos vērtēs arī žūrijas komisija. Pēc tam pieci publiskā balsojuma favorīti un pieci žūrijas favorīti tiks izvirzīti pusfinālam un nodoti žūrijas komisijas vērtējumam. Žūrijas komisijas vērtējuma rezultātā trīs labākie darbi tiks nodoti izskatīšanai izdevniecībai "Dienas Grāmata", kas izvēlēsies uzvarētāju. Darbu vērtēšanas procesu plānots veikt divus mēnešus.

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta "Bibliotēka" ceturtās sezonas iniciatīva. Projekts "Bibliotēka" ir latviešu literatūras mecenāta "Baltic International Bank" iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā.

Uz augšu
Back