Bekingemas pils komentē Meganas Mārklas un prinča Harija apsūdzības karaļnamam

FOTO: AP/Scanpix

Bekingemas pils nākusi klajā ar paziņojumu, reaģējot uz Saseksas hercogu pāra skandalozo interviju ar Opru Vinfriju.

Karaliene Elizabete II esot paudusi bažas par apsūdzībām rasismā, kā arī jutusies noskumusi, uzzinot, cik izaicinoši Meganai Mārklai un princim Harijam ir bijis strādāt kā karaliskās ģimenes pārstāvjiem. Paziņojumā gan norādīts, ka karalienes atmiņas par dažiem notikumiem atšķiras no Saseksas hercogu pāra. 

Intervijā Mārkla atklāja, ka viņu vajājušas pašnāvnieciskas domas, kā arī pastāstīja, ka kāds karaliskā nama loceklis jautājis, cik tumša būs viņu vēl tolaik nedzimuša dēla ādas krāsa. 

Pēc pieaugoša spiediena reaģēt uz interviju karalienes vārdā tika īsi paziņots: "Visa ģimene ir apbēdināta, uzzinot, cik izaicinoši Harijam un Meganai ir bijuši pēdējie gadi. Izrunātie jautājumi, īpaši tie, kas saistīti ar rasi, rada bažas. Kaut arī dažas atmiņas var atšķirties, apgalvojumi tiks uztverti ļoti nopietni, un ģimene tos apspriedīs privāti.

Harijs, Megana un Ārčijs vienmēr būs ļoti mīlēti ģimenes locekļi,"

FOTO: Reuters/ScanPix

Paziņojums sekoja divas dienas pēc intervijas publiskošanas. Skaidrojot pāra dramatisko aiziešanu no karaliskās ģimenes, Mārkla intervijā apgalvoja, ka viņai liegta palīdzība garīgās veselības krīzes laikā, viņa apmelota un ka karaliskajā ģimenē bijušas bažas par pāra dēla ādas krāsu.

Uz augšu
Back