Filmu ražošanas konkursā starp 15 projektiem sadalīti 1,5 miljoni eiro

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
“Putnubiedēkļi” (scenārija autore un režisore Laila Pakalniņa, studija “VFS Films”)
“Putnubiedēkļi” (scenārija autore un režisore Laila Pakalniņa, studija “VFS Films”) Foto: publicitātes

Noslēdzies 2021. gada Nacionālā kino centra (NKC) jaunu filmu ražošanas konkurss, kur starp 15 projektiem, kas tiks producēti 11 Latvijas filmu studijās, sadalīti 1,5 miljoni eiro.

Kā informē NKC pārstāve Inga Blese, centrs 15. janvārī izsludināja 2021. gada filmu ražošanas konkursu ar mērķi atbalstīt jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu.

Projektu iesniegšana noslēdzās 15. februārī, konkursam tika iesniegti kopā 35 projekti, kopējais projektos pieprasītā finansējuma apjoms bija 4 miljoni eiro. Konkursa projektu prezentācijās tiešsaistes formātā piedalījās 14 spēlfilmu, 16 dokumentālo filmu un četru animācijas filmu projekti; pēc prezentāciju norises eksperti apkopo projektu vērtējumu pēc dažādiem kritērijiem un sniedz rekomendācijas NKC vadītājai par finansējuma sadali attiecīgajā konkursā.

No konkursā pieejamā finansējuma spēlfilmām tiks piešķirti 916 596 eiro, kas paredzēti četru pilnmetrāžas filmu ražošanas uzsākšanai, dokumentālajām filmām piešķirti 309 933 eiro, kas domāti astoņām dažāda garuma filmām. Savukārt animācijas filmām iezīmēti 312 277 eiro, kas paredzēti divu pilnmetrāžas filmu ražošanas uzsākšanai un vienai īsfilmai.

Jaunas spēlfilmas šogad sāks uzņemt Ilze Kunga-Melgaile, Signe Birkova, Dāvis Sīmanis un Liene Linde, dokumentālās filmas veidos režisori Andrejs Verhoustinskis, Vitālijs Manskis, Ivars Zviedris, Elizabete Mežule-Gricmane, Dāvids Ernštreits un Inese Kļava, Liene Laviņa-Kalnaella un Sandijs Semjonovs, Laila Pakalniņa, Jānis Ābele, bet animācijā strādās Edmunds Jansons, Gints Zilbalodis un Krista Burāne.

Šāgada ražošanas konkursa pieteikumus vērtēja NKC ekspertu komisijas. Spēlfilmu komisijā strādā režisori Andis Mizišs un Edmunds Jansons, NKC pārstāve Inga Blese, dokumentālo filmu komisijā - producente Līga Gaisa, režisore Maira Dobele, NKC pārstāve Lelda Ozola, bet animācijas filmu komisijā - režisors un dramaturgs Ivo Briedis, kinokritiķe Ieva Viese-Vigula, NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Jau sesto gadu filmu ražošanas konkursā ekspertu komisiju darbam tiek piesaistīti arī sabiedrības pārstāvji, kas iepazīstas ar projektiem un sniedz ekspertiem rekomendējošus ieteikumus, atbalstot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā. 2021. gadā projektu izvērtēšanā līdzdarbojās Latvijas Televīzijas pārstāve Zane Valeniece, kinoteātra "Kino bize" pārstāvis, antropologs Māris Prombergs un Latvijas žurnālistu asociācijas pārstāve, Latvijas Radio žurnāliste Zane Mače.

Paralēli jaunu filmu projektu konkursam NKC ir atvērts arī ražošanā esošo filmu atbalsta konkurss, kur plānoto finansējumu saņem projekti, kas atbalstīti NKC iepriekšējo gadu konkursos. Šajā konkursā pieteikumus pieņem līdz septembrim un izvērtē katru mēnesi, pieejamais finansējums ir 2,2 miljoni eiro, tas paredzēts piecām pilnmetrāžas spēlfilmām, piecām dokumentālajām filmām un piecām animācijas filmām, tai skaitā divas pilnmetrāžas, divas īsfilmas un viens minoritārais kopražojums.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu