Zem viena zināšanu jumta. "Sabiedriskā viesistaba" mazpilsētas sirdī

TVNET
Zem viena zināšanu jumta. "Sabiedriskā viesistaba" mazpilsētas sirdī
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video/Dezeen

Helsinkos bāzētā arhitektu studija "JKMM Architects" ir atjaunojusi un paplašinājusi "Fyyri" bibliotēku Somijas pilsētā Kirkonummi.

Studija dubultoja iepriekšējās bibliotēkas platību un ietina to vara fasādē, lai izveidotu kontrapunktu ar blakus esošo pilsētas viduslaiku akmens baznīcu.

"Pilsētvides ziņā galvenais uzdevums bija moderna līdzinieka izveidošana blakus esošajai viduslaiku baznīcai. Abas sabiedriskās ēkas kopā veido mazās Kirkonummi pilsētas sirdi un smadzenes," sacīja “JKMM Architects” dibinātājs Tēmu Kurkela.

Arhitekts stāsta, ka projekta koncepcijas plāns bija absorbēt vecās 1980. gada bibliotēkas struktūru ar jaunām iekštelpām aiz mūsdienīgas vara fasādes, kas rada vienotu izskatu.

"Varš ir materiāls, kura kalpošanas laiks ir ļoti ilgs," sacīja Kurkela. "Arī blakus esošajai viduslaiku baznīcai ir vara jumts, kas parāda, kā varš atspoguļo pastāvību kultūras ēkā," viņš turpināja.

"Šindeļu apšuvums var tikt asociēts ar zvejas  tīkliem, kas arīdzan piestāv pilsētai ar garu, skaistu jūras piekrasti un mantojumu," saka arhitekts.

Sākotnējās ēkas priekšpusē, kas vērsta uz baznīcu, tika izveidota 50 metrus gara terase, savukārt piebūves kodols ir lielā lasītava ar rievotiem logiem.

Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video/Dezeen

Betona stabi un sijas, kas atbalsta lasītavas logus, filtrē gaismu, lai radītu efektu, ko studija raksturo kā "dienas gaismu, kas viļņojas koku mežā".

Līdzās lasītavai 4700 kvadrātmetru lielajā bibliotēkā ir arī izstāžu zonas, telpas pasākumiem, telpas maziem bērniem un jauniešu klubiem, kā arī liela kafejnīca.

Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video/Dezeen

"Kirkonummi bibliotēka ir patiesi daudzfunkcionāla ēka, kopienas centrs, kā publiska viesistaba visiem iedzīvotājiem," skaidroja Kurkela.

Kā saka arhitekts, bibliotēku galvenais uzdevums vairs nav tikai grāmatu izsniegšana, mūsdienās tā apvieno cilvēkus zem viena zināšanu jumta.

Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video/Dezeen

Visās telpās interjers ietver baltas sienas, kas papildinātas ar koka redeļu sienām un griestiem. Koksnes mēbeles neitrālās krāsās nodrošina mierīgo noskaņu.

Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video/Dezeen

“Bibliotēkas interjers tika veidots tā, lai tas būtu viesmīlīgs un arī intīms tādā veidā, kas ļauj ikvienam atrast māju sajūtu ēkā," sacīja “JKMM Architects” interjera dizainere Tīna Ritkonena.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu