Jaunajā Rīgas teātrī top kinofilma, kas balstīta izrādē ar Barišņikovu "Baltais helikopters"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
"Baltais helikopters"
"Baltais helikopters" Foto: publicitātes

Kopš 2019. gada 21. novembra Jaunā Rīgas teātra repertuārā ir Alvja Hermaņa izrāde “Baltais helikopters”, kas radījusi lielu interesi Latvijā un visā pasaulē. Covid-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ iestudējums līdz šim ir piedzīvojis tikai 20 izrādes, ko apmeklēja nedaudz vairāk nekā 6000 skatītāju. Lai nodrošinātu iespēju lielākam skatītāju skaitam redzēt izrādi, Jaunajā Rīgas teātrī top kinofilma, kuras pamatā ir izrāde “Baltais helikopters”.

Tāpat kā izrāde, arī filmas sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā katoļu baznīcas pāvesta - Benedikta XVI - noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pametis savu posteni dzīves laikā. Astoņi gadi, kurus Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā, un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas.

"Baltais helikopters"
"Baltais helikopters" Foto: publicitātes

Lugas autors, izrādes un tagad arī filmas režisors ir Alvis Hermanis. Līdzās Mihailam Barišņikovam filmā piedalās Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa un Regīna Razuma. Projekta realizācijai ir pieaicināti kino jomas profesionāļi – operators Andrejs Rudzāts un montāžas režisors Mārtiņš Grauds.

"Baltais helikopters" (Hermanis un Barišņikovs)
"Baltais helikopters" (Hermanis un Barišņikovs) Foto: publicitātes

Kinofilma būs pamatā angļu valodā (daļēji itāļu, poļu un latīņu valodā) ar subtitriem latviešu, krievu un angļu valodā. Filmēšana norisinās aprīlī Jaunajā Rīgas teātrī. 2021. gada beigās filmu ir paredzēts piedāvāt skatītājiem Latvijā un visā pasaulē.

Foto: Viesi ierodas uz izrādes “Baltais helikopters” pirmizrādi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu