Arī šajā gadā Talsu Galvenā bibliotēka izvirzīja vērtēšanai pērn izdotās grāmatas, lai noskaidrotu autoru, kas iegūs Pelēča literāro prēmiju.
Pelēča (1920-1995) vārdā nosaukto prēmiju piešķir literāro darbu autoriem par ieguldījumu Pelēča daiļrades pētniecībā un popularizēšanā, mākslinieciski augstvērtīgiem darbiem prozā, dzejā, publicistikā, literatūrzinātnē, kas veltīti Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadam.
Šajā gadā vērtēšanai tika izvirzītas desmit grāmatas, proti, "Argas vēstules: vēstules uz Cīruļkalnu" (Aleksandrs Pelēcis, Zigurds Kalmanis, Antra Grūbe), "Uzticība spāru vainagiem (1957-1996)" (Visvaldis Tukmanis), "Tas dullais laiks: stāsti", "Pārdomu virpulī: stāsti" (Gunārs Anševics), "Skolotājs un vēsturnieks Teodors Dzintarkalns dzīvē un darbos" (Imants Tamsons), "Lībiešu gadagrāmata: 2020 = Līvlizt Āigast Rōntōz" (Gundega Blumberga), "Pa ceļam: On the way: Talsu novads" (Inita Fedko, Uldis Balga), "Pienvedēja piedzīvojumi. Trīs no Sabiles: autorizēta biogrāfija" (Jānis Žilde), "Kalendārs mani sauc" (Andris Kalnozols), "Zelta putns" (Žanis Sūniņš, Zigurds Kalmanis).
Vērtēšanas komisija rosināja Pelēča prēmiju piešķirt Kalnozolam par romānu "Kalendārs mani sauc". Romāna centrālais tēls ir jauns vīrietis ar grūti definējamu garīgās veselības stāvokli. Brīžiem šķiet, ka viņa prāts strādā kā bērnam, citkārt - ka labāk nekā vairumam pieaugušo. Stāsta struktūru veido vēstules rakstītas dienasgrāmatas formā. Nelaimīga iemīlēšanās grāmatas varoni novedusi pie eksistenciālas nepieciešamības no galvas iemācīties katra kalendāra datumā svinamās vārdadienas, lai "nokļūtu tuvāk" iecerētajai meitenei, proti, starp visiem vārdiem atrodams arī viņējais.