Dokumentālists Ivars Zviedris sadarbībā ar "Duceli" rada muzikālu manifestu

TVNET
Dokumentālists Ivars Zviedris sadarbībā ar "Duceli" rada muzikālu manifestu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ivars Zviedris un "Ducele"
Ivars Zviedris un "Ducele" Foto: publicitātes

Ivars Zviedris kopā ar grupu "Ducele" ir radījuši jaunu publicistiski muzikālu manifestu – Viļņa Baumaņa dziesmas "Dzintarjūra" video.

Dziesmas radīšanas vēsture aizsākusies pagājušā gadsimta 70. gados, kad to izpildīja trimdas latviešu muzikālā apvienība "Trīs no Pārdaugavas", kuru dziesmas iekļautas jaunākajā "Ducele" albumā un aprakstītas nesen izdotajā Noras Ikstenas grāmatā "Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts".

Arnis Veisbārdis: "Šajā videoklipā, dziesmas "Dzintarjūra" iedvesmoti, vēlējāmies pateikt to, ka nav nekā mīļāka par Dzimteni, dzimto valodu, tēva mājām, sieviņu, draudzeni, bērniem, mazbērniem, tuviniekiem, draugiem un citiem tuvumā vai tālumā mītošajiem "dzintara gabaliņiem", bez kuriem jēdziens "Dzinatrjūra" mums nebūtu nedz simbols, nedz metafora. Nekad nav par vēlu sevī atklāt īstā un vienīgā brīnuma apjausmi, ieraudzīt vienreizīgo un mūžīgo skaistumu, kas mums ikdienā atrodas tepat līdzās. Visi Ivara Zviedra veidoto dokumentālo filmu kontroversiālie varoņi ir mūsu "Dzintarjūras" vai "Dzintarzemes" ekosistēmas atšķirīgie, neparastie un unikālie dzintara gabaliņi, kurus ir vērts iepazīt un tajos atklāt daļu no sevis."

Videoklipa režisors, operators un producents – Ivars Zviedris. Videoklipa līdzproducenti - Mārcis Kalniņš, Andris Alviķis, Artūrs Uškāns, Arnis Veisbārdis. Videoklipa montāža – Zane Mace un Mārcis Kalniņš. Grafiskais dizains un krāsu korekcija – Haralds Ozols. Klipā izmantoti kadri no Ivara Zviedra dokumentālajām filmām.

Video: Ducele "Dzintarjūra".

2000. gadā Latvijā bija 2,4 milj iedzīvotāju.

2021. gadā, vadoties pēc CSP metodoloģijas, Latvijā ir 1,93 miljoni iedzīvotāju.

Ducele: "Kāpēc tā ir? Kāds tam ir iemesls? Vai tiešām pēdējo trīs gadu desmitu laikā mūsu politiskā un birokrātiskā bomonda vēlme ir bijusi iznīdēt latviešu tautu, kura gadsimtiem ilgi ir dzīvojusi pie Dzintarjūras, Dzintarjūras krastā, tās Dzintara gabaliem izcīnot neatkarības cīņas, kopjot savu valodu, tikumu, attīstot un pilnveidojot tikai sev pieņemamās dzīves vērtības? Kas ir svarīgāks – daba, cilvēks vai alkatība un mantrausība? Kādi mēs esam? Kādi mēs būsim?"

Vai mums visiem nav pienācis laiks “uzvilkt sapņu buras” un darīt, lai latviešu tauta dzīvotu pašpietiekama un pārtikusi savā dzimtenē, savas Dzintarjūras krastos?

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu