Arstarulsmirus izdod albumu "Pie zemes"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Arstarulsmirus
Arstarulsmirus Foto: Artūrs Kondrāts

Straumēšanas un lejupielādes vietās nonācis producenta un izpildītāja Arstarulsmirus jaunais albums "Pie zemes", kas ir otrais albums no četru albumu sērijas "Vēlējuma dziesmas".

"Katrs no šī cikla ierakstiem metaforiski atspoguļos kādu no četrām stihijām - ūdens, zeme, uguns, gaiss. Otrais cikla albums veltīts zemes tematikai, muzikāli un dziesmu tekstos atspoguļojot to simbolizējošas asociācijas - dabu kā dzīvības pamatu, pašizziņas centienus, attiecības ar līdzcilvēkiem, iekšējā balansa meklējumus, pakāpenisku un vienmēr klātesošu transformāciju," teikts mākslinieka preses paziņojumā.

"Klausoties vienkopus dziesmu materiālu, secinu, ka šis albums daudzviet ir sanācis krietni personiskāks. Gan muzikāli, gan saturiski “Pie zemes” skaņdarbu kopumā esmu ielicis gan to izjūtu un emociju spektru, kas ir bijis aktuāls pēdējo pāris izaicinošo gadu laikā, gan to, uz kuru tiecos pašreiz," komentē mūziķis.

Vēlējuma dziesmas ir mūziķa izveidots saturisks virziens, kura dziesmu tekstos akcents tiek likts uz vērīgumu pret cilvēka iekšējo pasauli, kā arī sirsnīgu, atbalstošu un cieņpilnu nostāju savstarpējās attiecībās.

"Tā lūgšana skan mana, nebūt ne vēlmju saraksts, dziļa saruna, kad zvana kāds, ar kuru sen ir sarasts" - raksturojot Vēlējuma dziesmu pieeju, Arstarulsmirus citē vienas albuma dziesmas tekstu.

"Pie zemes" (Albuma noformējuma mākslinieciskais virziens un fotogrāfija: Zane Priede)
"Pie zemes" (Albuma noformējuma mākslinieciskais virziens un fotogrāfija: Zane Priede) Foto: publicitātes

Turpinot pirmā Arstarulsmirus albuma aizsākto tradīciju, muzikāli autoru mērķis bija likt uzsvaru uz harmonisko un melodisko pusi, vēl vairāk sakausējot rečitatīva manierē izpildītās dziesmu daļas ar daudzbalsīgiem un solo dziedājumiem, kurus izpilda daiļvokālistu kvintets - Laima Dimanta, Madara Orola, Rihards Bērziņš, Lauris Valters un Jevgēnija Krupenkina.

"Kā jau ierasts, arī veidojot šo albumu, vēlējos padzēst savas līdzšinējās muzikālās robežas un iezīmēt jaunas. Mēs kā autoru komanda darījām, cik varējām, lai albumā būtu dzirdams tas, ka mani un manas komandas radošie meklējumi vēl ir procesā. Ceru, ka šī tendence turpināsies arī nākotnē," par albuma muzikālo materiālu izsakās Arstarulsmirus.

Albuma tapšanā piedalījās arī tādi mūziķi kā Mārcis Auziņš, Elvis Lintiņš, Staņislavs Judins un Sergejs Laletins.

Ieskats albumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu