Klajā nāk "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs" Gundara Āboliņa tulkojumā

TVNET
Klajā nāk "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs" Gundara Āboliņa tulkojumā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Gundars Āboliņš lasa priekšā "Dekameronu"
Gundars Āboliņš lasa priekšā "Dekameronu" Foto: Ekrānuzņēmums

Izdevniecībā "Upe tuviem un tāliem" Gundara Āboliņa tulkojumā izdots Vladimira Zismana (Владимир Зисман) "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs" ("Путеводитель по оркестру и его задворкам"), informē izdevniecības vadītāja Iveta Mielava.

Gundars Āboliņš par darba rašanos saka tā: "Pirms kāda laika manās rokās nonāca krievu mūsdienu autora Vladimira Zismana darbs "Путеводитель по оркестру и его задворкам". Grāmata, kas iepazīstina ar simfoniskā orķestra virtuvi, oriģinālvalodā izdota 2015. gadā Maskavas izdevniecībā "ACT". Vēl jo patiesāka tā kļūst, uzzinot, ka autors ir profesionāla orķestra mūziķis, kurš līdz smalkākajai niansei zina, par ko stāsta. Lieliskais humors un stila sajūta pāris gadu laikā darbam nodrošinājuši bestsellera statusu. Grāmata atzīta arī no literatūras profesionāļu puses, kļūstot par prēmijas Gada rokraksts (Рукопись Года) laureāti. Teksts ir tik aizraujoša, ka, labi pārzinot krievu valodu, iedomājos par šī stāsta tulkošanu. Sazinājos ar autoru, kurš dzīvo Maskavā. Viņš bija ļoti atsaucīgs un uzreiz deva savu piekrišanu grāmatas latviskajam tulkojumam."

"Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs"
"Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs" Foto: publicitātes

"Obojists un rakstnieks Vladimirs Zismans par simfonisko orķestri zina visu. Tas nav pārspīlējums. Vieglums, ar kādu viņš zīmē detaļās līdz sīkumam izvērstu simfoniskā orķestra portretu, pa spēkam tikai tādam, kurš pats guvis pieredzi opernamos, spēlējis pie Fedosejeva un Roždestvenska, ikdienā māk sadzirdēt un saredzēt stāstus, prot tos atstāstīt un kopā ar paša vērojumiem virtuozi savīt vienā milzu audumā, ironiski, bet labvēlīgi smaidot. Viņam nav ilūziju, toties viņš ir saglabājis sirsnīgu mīlestību uz profesiju un kolēģiem. Ja kāds domā, ka kaut ko zina par simfoniskā orķestra instrumentiem un to spēlētājiem, lai atver Zismana grāmatu un pārliecinās, ka neko daudz nezina vis. Novēlēsim autoram veiksmi darbā pie nākamā opusa, kas patlaban top. Kad būs gatavs, uzzināsim, kā būvēta mūzika," tā saka mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

No 7. jūnija grāmatu var nopirkt Jāņa Rozes grāmatnīcās, mūzikas veikalā "Upe" (veikalsupe.lv), kultūrvietā "Zeit" Līgatnē.

Trešdien, 9. jūnijā, 16.00-17.30 visi, kuri vēlas iegūt grāmatu ar tulkotāja autogrāfu, ir gaidīti Jāņa Rozes grāmatnīcā Krišjāņa Barona ielā 5. Grāmatas parakstīšanas laikā tiks ievērotas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Grāmatas tulkojumu atbalstījis VKKF.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu