"Tallinas mūzikas nedēļa" izziņo programmu. Piedalīsies 11 Latvijas apvienības

TVNET
"Tallinas mūzikas nedēļa" izziņo programmu. Piedalīsies 11 Latvijas apvienības
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Tairo Lutter

Starptautiskais mūzikas festivāls "Tallinas mūzikas nedēļa" ("Tallinn Music Week"), kas šogad notiks no 29. septembra līdz 3. oktobrim, ir izsludinājis šā gada mūzikas programmu.

Festivālā piedalīsies 155 mākslinieki no 16 valstīm, no kuriem 11 ir no Latvijas. Par galveno sadarbības partneri un programmas veidotāju no Latvijas ir kļuvis nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs".

2021. gada "Tallinn Music Week" festivālā uzstāsies tādas pasaules līmeņa zvaigznes kā grupa A Place To Bury Strangers un apvienība DVS1 no ASV, Hatari no Islandes, dāņu pankroka apvienība Iceage, palestīniešu mūziķis Baširs Murads un somu akordeonists Anti Palanens.

Šogad Latviju festivālā pārstāvēs 11 apvienības un mūziķi, tostarp eksperimentālās popmūzikas būtnes Sign Libra un Evija Vēbere, tumšās atmosfēriskās mūzikas apvienības "Pamirt" un "+K+M+B", džezfanka grupa "The Coco’nuts", kā arī Gints Smukais. Festivālā ir gaidāma grupas NIKTO līdera Aleksandra Aleksandrova solo uzstāšanās, jauna projekta Matadata performance, Dj Monsta un Laimas Jansones kopprojekta "ZeMe" dalība folkmūzikas vakarā, kā arī grupu "Oghre" un "V V Z" uzstāšanās smagā metāla mūzikai veltītos koncertos.

Komponiste un māksliniece Sign Libra jeb Agata Meļņikova
Komponiste un māksliniece Sign Libra jeb Agata Meļņikova Foto: Andrejs Strokins

Jaunās un eksperimentālās skatuves pārstāvji un inovatīvie izpildītāji uzstāsies 2. oktobrī Tallinas Melngalvju namā. Šeit pirmo reizi savu programmu prezentēs Latvijas nepieradinātās mūzikas un mākslas festivāls "Skaņu mežs" sadarbībā ar igauņu festivālu "Üle Heli". Kopīgi izveidotās programmas ietvaros uzstāsies leģendārā jaunā māksliniece "Sign Libra", itāļu eksperimentālais duets "L'impero della Luce", eksperimentālās mūzikas komponists Sanders Sarmets, unikāli un ekspresīvi solo mūziķi Marts Avi no Igaunijas un Aleksandr Aleksandrov no Latvijas, audiovizuālās eksperimentālās mūzikas projekti "+ K + M + B", "Tonoptik" un "Matadata".

Jaunie TMW programmas partneri ir festivāli "Skaņu mežs" no Latvijas, "What’s Next In Music?" no Lietuvas, "Blow Up" no Somijas un "Võnge" no Igaunijas, kā arī neatkarīgo mūzikas aģentu starptautiskā apvienība AGIMA Agents. Festivāls "Skaņu mežs" šogad ir kļuvis par vienīgo programmas kuratoru, kas pārstāv Latviju.

Festivāla atklāšanas dienā, 30. septembrī, Melngalvju namā notiks komponistes Lisas Hibepapeles un starptautiskā projekta Themes For Great Cities: Tallinn pirmatskaņojums, kas ir īpašs festivālam sagatavots skaņdarbs, kas iepazīstinās sabiedrību ar interpretāciju par pilsētas skaņām.

Starptautiskās Keychange iniciatīvas partnerības ietvaros festivāls TMW ir apņēmies īstenot dzimumu līdzsvarotu programmu, kurā tiek uzsvērta dzimumu un seksuālo minoritāšu vērtība.

Pilna TMW festivāla programma tiks izsludināta vasaras laikā. Festivāla ietvaros notiks arī bezmaksas koncerti uz pilsētas skatuvēm, mūzikas industrijas konference Nordic Hotel Forum un HALL tehno klubā, paneļdiskusijas, mākslas programma, mūzikas darbnīcas bērniem un īpaši pasākumi Lasnamae apkaimē.

Sākot ar šodienu biļetes uz TMW2021 pasākumiem var iegādāties vietnē Piletilevi. Abonementi ir pieejami ar atlaidi līdz 30. jūnijam Tallinn Music Week interneta veikalā un Piletilevi. 

Festivāla abonementi, kas garantē ieeju visos mūzikas festivāla vakaros, līdz 30. jūnijam tiek pārdoti ar atlaidi 55 eiro apmērā (no 1. jūlija cena pieaugs līdz 59 EUR, no 1. septembra - līdz 65 EUR). PRO abonementi (konferenču un festivālu apmeklēšanai) par cenu 150 EUR (no 1. jūlija - 175 EUR, no 27. septembra - 200 EUR) un DigiPRO abonementi, kas ļauj piedalīties tīmekļa konferencē ir pieejami par 50 EUR (no 1. septembra - 75 EUR).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu