Brīvdabas muzejā notiks Zāļu diena un Jāņu ielīgošana

LETA
Brīvdabas muzejā notiks Zāļu diena un Jāņu ielīgošana
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ielīgošanas pasākums "Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos" Grīziņkalna parka virsotnē.
Ielīgošanas pasākums "Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos" Grīziņkalna parka virsotnē. Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā šodien notiks Zāļu diena, kur Vidzemes zemnieka sētā no plkst.11 līdz 14 ikviens varēs sev no Jāņu zālēm nopīt vainagu, informēja muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.

Viņa pavēstīja, ka, pastaigājoties pa muzeju, varēs dzirdēt līgojam Ivetu, Vidvudu un Jāni Medeņus, bet zirga pajūgā pa muzeju ceļos "Teikas muzikanti". Zāļu zinātāja un pirtnieka Māra Kupča stāstījums par jāņuzālēm un to maģisko iedarbību tieši saulgriežos plkst.12 no Vidzemes sētas būs dzirdams un skatāms muzeja sociālā medija "Facebook" konta tiešraidē.

Rimšēviča norādīja, ka šogad Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā īpaši tiks pušķota Vidzemes zemnieka sēta. Caur goda vārtiem ienākot sētā, skatam pavērsies plašais, izpušķotais pagalms: viducī meijotā "Skaldu" dzīvojamā māja, "Dzeņu" maltuvē - appušķotās rokas dzirnavas, bet "Šķesteru" klēts čukurā rotāsies vainags - Saules, pilnības, mūžības un vienotības zīme. "Sīpolu" klēts lieveņa stabi būs apvīti ozola vītnēm, ikviena ēka gaidīs apmeklētājus saposta Saulgriežu svētkiem.

Šodien no plkst.10 līdz 15 darbosies arī pirmssvētku "Brīvās dabas tirgus", kurā būs iespēja iegādāties Latvijas amatnieku darinājumus un mājražotāju garšīgos un veselīgos produktus.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu