Festivāla "Rīgas ritmi 2021" galvenie koncerti būs baudāmi arī tiešsaistē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Bokanté"
"Bokanté" Foto: publicitātes

21. starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla "Rīgas ritmi 2021" galvenie koncerti, kas notiks VEF Kultūras pilī, tiks piedāvāti arī tiešsaistē. 2. jūlijā uzstāsies globālās mūzikas supergrupa "Bokanté", bet 3. jūlijā – spāņu jaunā flamenko un džeza saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana.

Ņemot vērā joprojām noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, festivāla "Rīgas ritmi 2021" organizētāji lēmuši piedāvāt gan grupas “Bokante”, gan Antonio Lizanas uzstāšanās izbaudīt arī tiešsaistē, tādējādi aptverot krietni lielāku mūzikas gardēžu loku par to, kas varēs atrasties uz vietas zālē.

2. jūlijā VEF Kultūras pilī uzstāsies prestižās “Grammy” balvas nominanti – globālās mūzikas supergrupa “Bokanté”, ko dibinājis Michael League, kurš zināms arī kā leģendārās džezroka grupas “Snarky Puppy” līderis. “Bokanté” Gvadelupas kreolu valodā nozīmē “Apmaiņa”, un tieši no šīs Karību reģiona salas nāk grupas krāšņā vokāliste Malika Tirolien. Abiem Rīgā pievienosies vēl septiņi lieliski mūziķi, tajā skaitā arī “Art of Riga Jazz” sērijas koncertā sevi jau spilgti apliecinājušais amerikāņu lap steel ģitāras meistars Roosevelt Collier un grupā “Snarky Puppy” spēlējošais ģitārists Bob Lanzetti.

“Redzēt mūs kā cilvēku grupu no piecām valstīm un četriem kontinentiem, katram ar savu stāstu un izcelsmi, visam tam līdzāspastāvot, lai radītu harmonisku, grūvīgu un dzīvespriecīgu skanējumu, ir vēstījums jau pats par sevi,”

uzsver grupas līderis Maikls Līgs, tajā pašā laikā piebilstot, ka dzied gan Malika ne tikai par dzīvespriecīgām lietām, bet arī dažādām problēmām mūsdienu sarežģītajā pasaulē.

Gan kreolu, gan franču valodā Malika spēj spilgti uzzīmēt niansētas ainas no situācijām, kas 21. gadsimta cilvēkiem diemžēl nav svešas – bēgļu krīze, mirstoša planēta, apātija pret cilvēku ciešanām. Taču “Bokanté” arī neaizmirst uzsvērt tās lietas, kas mūs visus vieno, kā arī sniedz cerību par cilvēces nākotni. Rīgā grupa uzstāsies ar abu savu albumu – “Strange Circles” un “What Heat” – programmu, uzsildot Latvijas jūliju līdz afrikāniskai muzikālajai temperatūrai.

Savukārt 3. jūlijā VEF Kultūras pilī uzstāsies jaunā flamenko un džeza stilistikā muzicējošais spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana. Viņš Rīgas publikai piedāvās koncertu, kurā, runājot paša mākslinieka vārdiem, “klausītāji varēs izbaudīt muzikālu ceļojumu no flamenko saknēm līdz mūsdienu džeza mūzikas dziļumiem”.

Antonio Lizana
Antonio Lizana Foto: publicitātes

Šī iemesla dēļ Antonio pavadošā grupa devusies koncerttūrē vispilnākajā savā sastāvā, kurā ietilpst arī divi flamenko dejotāji, flamenko ģitārists un džeza kvartets.

Antonio Lizana ir viens no slavenākajiem jaunā flamenko džeza pārstāvjiem no Spānijas dienvidiem. Džeza saksofonists, flamenko dziedātājs un komponists kopā ar savu grupu uzstājies vairāk nekā 30 valstīs, spēlējot tādos festivālos kā WOMEX, “Etnosur”, “SXSW Austin”, Londonas, Ņujorkas un Sanfrancisko flamenko festivālos, “Barcelona Voll Damn”, Šanhajas džeza festivālā, Kasablankas džeza festivālā un Flamenko biennālē Nīderlandē.

Viņš ir dzimis 1986. gadā un uzaudzis Sanfernando, Kadisas provincē Andalūzijā, vienā no flamenko dziedāšanas šūpuļiem, kur kopš jaunības sadarbojās ar neskaitāmiem vietējiem māksliniekiem. Viņš ir viens no retajiem spāņu māksliniekiem, kurš uzstājies amerikāņu mediju kanāla NPR populārajā koncertsērijā “Tiny Desk”, sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Arturo O'Farrill un Alejandro Sanz darbos, kas saņēma prestižās “Grammy” balvas.

Koncerti abos vakaros sāksies pulksten 19. Gan klātienes, gan tiešsaistes biļetes nopērkamas aula.lv. “Tele2” klienti vēl atlikušās biļetes uz koncertu klātienē var iegādāties ar 25 procentu atlaidi. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājas lapā rigasritmi.lv.

Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija šā gada maijā atkārtoti piešķīra festivālam “Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu