Valmieras vasaras teātra festivāls piedāvās sešas pirmizrādes

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Valmieras vasaras teātra festivāls
Valmieras vasaras teātra festivāls Foto: publicitātes

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad piedāvās sešas pirmizrādes bērniem, pusaudžiem un ģimenēm, vairākas viesizrādes un piedzīvojumus pilsētvidē, informē Valmieras vasaras teātra festivāla pārstāve Lija Lauze.

Festivāls notiks no 6. augusta līdz 8. augustam. Izrādes notiks dažādās vietās Valmieras pilsētā - pagalmos, stāvlaukumos, skolā un citviet. Programma tiks papildināta ar notikumiem Festivāla centrā, ko radīs īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolas dalībnieki, laikmetīgās mākslas darbnīcām un citām norisēm. Biļetes uz izrādēm pieejamas no šodienas.

"Festivāla priekšplānā šogad esam izvirzījuši jauno paaudzi. Mēs vēlamies izprast un sajust bērnu un jauniešu redzējumu uz pasauli, paskatīties uz to no cita skatupunkta. Visi jaundarbi top, ieklausoties un respektējot viņu intereses, aktuālās tēmas un iesaistot arī radošajā procesā - izrāžu veidošanā,"

šī gada programmas tematiku ieskicēja tās veidotājs Jānis Znotiņš.

Trīs dienas Valmieras centrā, bijušās katlumājas teritorijā, darbosies arī festivāla centrs, ko nu jau tradicionāli iekārtos Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rīkotās Starptautiskās vasaras skolas "FestivaL’and" dalībnieki. Plānotas arī dažādas norises - koncerts, pop-up radio studija un citi notikumi. Paralēli festivāla norisēm Valmiermuižā notiks Bērnu un jauniešu teātra institūta mācības jaunajiem nozares profesionāļiem, kurās viņi arī praktiski strādās pie savu izrāžu idejām.

Režisore Krista Burāne kopā ar radošo komandu un vairāku Cēsu skolu audzēkņiem strādā pie izrādes par pasaules glābšanu "Pasaules gals un citas blēņas", kuras laikā kopā ar aktieriem Mārtiņu Meieru un Jāni Kroni dosies glābšanas misijā.

Krista Burāne
Krista Burāne Foto: publicitātes

Vasarīgu izrādi par mīlestību un cita veida patikšanām pusaudžiem "Marija un zibens" iestudē režisore Paula Pļavniece.

Horeogrāfe Liene Grava ar komandu šoreiz festivālā piedāvās dejas izrādi "Pus Audzis" par pieredzēm cilvēka mūžā, kuras nav iespējams iegūt attālināti, komunicējot sociālajos tīklos, - pirmā lēnā deja, pirmais skūpsts, pirmā iemīlēšanās, pirmā šķiršanās.

Leģendu par laimes ēdējiem "Cilts" kopā ar Valmieras teātra jaunajiem aktieriem iestudē režisors Toms Treinis. Tā vēstīs par kādu puisi, kurš kopš agras bērnības meklē noslēpumainu cilti, kas pat visnelaimīgāko cilvēku spēj padarīt laimīgu.

Viena no Bērnu un jauniešu teātra institūta dalībniecēm, režisore Māra Uzuliņa festivālā iestudē izrādi par to, cik cilvēki ir dažādi - daži ērmīgi, bet sirsnīgi, citi atkal cēli, bet nu galīgi nejauki. Izrādes "Bumba nerunā" varonis būs Bumba - astoņus gadus vecs zēns, kurš nerunā, taču ir ļoti draudzīgs, un tā vēstīs par viņa piedzīvojumiem.

Staigājamā klausāmizrāde "Urbānais safari" savukārt būs piedzīvojums visai ģimenei, kas piedāvās iespēju iztēlē novērot dažādu paaudžu cilvēkus. Izrāde iepazīstinās ar dažādām X, Y un Z paaudzei raksturīgām iezīmēm, ļaus salīdzināt, aizdomāties, labāk izprast, kā arī kopā pasmieties par sevi un vienam par otru. Audiogidu pavadībā būs iespēja iziet četras dažādas paaudžu takas.

Nu jau tradicionāli festivālā nozīmīga vieta atvēlēta Studentu šķūnim jeb darbiem, kas tapuši studiju projektos. Horeogrāfe Kristīne Brīniņa kopā ar Liepājas teātra aktieru kursa studentiem radījusi dokumentālu izrādi - pastaigu "Upe". Tas ir ceļojums stāstos par cilvēku, lietu un dabas savstarpējo mijiedarbību, kas veidoti pēc Liepājas iedzīvotāju patiesiem dzīves notikumiem. Liepājas stāsti dosies uz Valmieru, lai veidotu satikšanos starp abām pilsētām un cilvēkiem.

Savukārt Daugavpils teātra izrādi visai ģimenei "Samsona ceļojums" veidojusi Latvijas Kultūras akadēmijas Režisoru kursa absolvente Undīne Bērziņa. Izrāde skar svarīgas tēmas, kuras bieži vien paliek līdz galam neizrunātas un neizprastas, - attiecības ģimenē, draudzību, zaudējuma sāpes un citas.

Festivāla programma tiks papildināta, biļetes pieejamas "valmierasfestivals.lv" un sociālo tīklu platformās "Facebook" un "Instagram @valmierasfestivals". Festivālu varēs apmeklēt saskaņā ar spēkā esošajiem Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem.

Valmieras vasaras teātra festivālu Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un atbalstītājiem rīko sesto gadu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu