Dailes teātra priekšlaukuma sakārtošanai pieteikušies trīs pretendenti

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Dailes teātris
Dailes teātris Foto: Zane Bitere/LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātajā iepirkumā par Dailes teātra priekšlaukuma sakārtošanu saskaņā ar "MADE arhitekti" izstrādāto būvprojektu pieteikušies trīs pretendenti, aģentūru LETA informēja VNĪ.

Piedāvājumus iesnieguši būvuzņēmēji SIA "Kvinta BCL", pilnsabiedrība "BI_ZENG" un SIA "Tilts". Piedāvātās līgumu cenas ir no 2,26 miljoniem eiro līdz 2,77 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

VNĪ sāksi piedāvājumu vērtēšanas procesu. Priekšlaukuma atjaunošanu plānots sākt šovasar un pabeigt līdz 2022.gada rudenim.

VNĪ iepriekš informēja, ka šajā vasarā tiks aktīvi sākta Dailes teātra apkārtējās teritorijas labiekārtošana, kas nav atjaunota kopš padomju laikiem. Īstenojot metu konkursā uzvarējušo arhitektu "MADE arhitekti" ieceri, teātra priekšlaukums kļūs pieejams pilsētniekiem, nodrošinot augstvērtīgu publiskās telpas kvalitāti un paplašinot arī teritorijas zaļo zonu - tiks iestādīti jauni koki, ierīkoti soliņi un laternas.

Skvērs pie Dailes teātra ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums. Teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir VNĪ pārvaldībā, bet atlikusī daļa Brīvības ielas pusē - no kasēm līdz Matīsa ielai - Rīgas pašvaldības īpašumā. Iniciatīvu projekta kopējai virzībai uzņēmušies VNĪ.

Projekta pirmajā posmā tiks atjaunots priekšlaukuma segums gan valsts, gan pašvaldības daļā, tiks veikta ārējo vājstrāvu inženiertīklu un ārējo elektroapgādes inženiertīklu pārbūve, publiskās tualetes pārbūve. Vienlaikus paredzēts ierīkot labiekārtojuma elementus un apstādījumus, nomainīt teritorijas ārējo apgaismojumu un veikt digitālo ekrānu montāžu.

Otrajā posmā tiks sakārtota autostāvvietu zona un saimniecības pagalms, trešajā posmā - Dailes teātra teritorija gar Bruņinieku ielu.

Lai nodrošinātu efektīvu projekta virzību, būvniecības iepirkums tiek sludināts pilnam projektam - visiem posmiem, paredzot, ka, piesaistot papildu līdzekļus, būvdarbu apjoms tiks palielināts par otro un trešo posmu, skaidroja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

2019.gadā noslēdzās metu konkurss, kur astoņu iesniegto projektu konkurencē par labāko teritorijas sakārtošanai tika atzīta arhitektu biroja "MADE arhitekti" iecere, taču bija nepieciešams ilgs laiks meta ieceres detalizētai izvērtēšanai un apstiprināšanai pilsētas būvvaldē. Šā gada 13.janvārī Rīgas pilsētas būvvaldē tika pieņemts lēmums atbalstīt teritorijas labiekārtojuma risinājuma metu, kas ļāva nekavējoties veikt projektēšanas darbus un sākt būvniecības iepirkuma izstrādi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu