Paziņoti foruma "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2020" rezultāti

TVNET
Foto: Publicitātes foto

8.jūlijā Mazajā Mežotnes pilī, kur jau piecpadsmit gadus saimnieko uzņēmēji Regīna un Andris Deičmaņi, norisinājās konkursa-foruma "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2020" noslēguma pasākums. Forums notika jau piekto gadu pēc kārtas, un tā patronese ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, informēja biedrība BDCC.

Saskaņā ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem nosacījumiem balvu pasniegšanas ceremoniju nācās sadalīt trijās sesijās, katrā no tām piedaloties 50 cilvēkiem. Dizainerēm un dizaina veicinātājām veltīto sesiju vadīja Rīgas domes vicemērs Edvards Smiltēns un biedrības BDCC vadītāja Gunita Jansone, arhitektēm un arhitektūras veicinātājām veltīto sesiju vadīja RTU APF dekāns Uģis Bratuškins un BDCC vadītāja Gunita Jansone, bet būvniecēm un būvniecības veicinātājām veltīto sesiju vadīja Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs un BDCC vadītāja Gunita Jansone.

Foruma "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā" mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības - līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

Klātesot valsts institūciju, pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem, tika paziņoti rezultāti.

Gada sieviete arhitektūrā 2020 - arhitekte Anna Vasiļjeva, RDĪD Arhitektūras nodaļas projektu vadītāja, ALTA GRUPA valdes locekle.

Gada sieviete būvniecībā 2020 - Elīna Liepiņa, Skonto Plan Ltd projektu vadītāja.

Gada sieviete dizainā 2020 - Anda Ozoliņa, interjera dizainere.

Gada sieviete arhitektūras veicinātāja 2020 - Inga Kokina, PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola direktore.

Gada sieviete arhitektūras veicinātāja 2020 - Ilze Paklone, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes docente, arhitektūras zinātņu doktore, urbāniste, kuratore un arhitektūras apskatniece.

Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2020 - Daina Bruža, Firma L4, projektu vadītāja, būvuzraudze.

Gada sieviete dizaina veicinātāja 2020 - Inga Auziņa, Liepājas mākslas un mūzikas skolas direktore.

Par nozīmīgiem sasniegumiem foruma nomināciju ietvaros tika godinātas arhitektūras jomā Inga Piņķe, Dace Lukševica, arhitektūras veicināšanas jomā Antra Viļuma, dizaina jomā Barbara Bula un Zane Ūpe, dizaina veicināšanas jomā Barbara Freiberga un Agrita Krieviņa-Siliņa, būvniecības jomā Ilze Vāvere un Inita Vikse, būvniecības veicināšanas jomā Kristīne Garde un Jeļena Krēsle.

Par ieguldījumu nozarē foruma nomināciju ietvaros tika godinātas: arhitekte Laura Krastiņa, Inese Rudzāte, Kristīne Riba, dizaina jomā Guna Akone, Ieva Dumbrovska, Dace Vulfa, būvniecības jomā Dace Skulte, Ieva Silava, būvniecības veicināšanas jomā Dace Plotniece, Elīna Kiščenko, Laura Jenča, Solvita Vilčinska, Tatjana Dubina.

Konkurss-forums "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Latvijā" veiksmīgi norisinājās jau piekto reizi. Forumam tika pieteiktas aktīvas, enerģiskas, zinošas un sabiedrībā pazīstamas sievietes. 

Nepalaid garām!

Uz augšu