Festivāls būs! Valmiermuižā sāk kult un kalt "Sviestu"

TVNET
Festivāls būs! Valmiermuižā sāk kult un kalt "Sviestu"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

28. augustā Valmiermuižā gaidāms jaudīgais etnofestivāls "Sviests". Šā gada festivāla tēma ir "dzelzs", rīkotāji ķērušies pie kalšanas, lai jau drīz atkal visi tiktos – koncertos, tirdziņā, meistarnīcās, dančos un līdzās uguns skulptūrai ļautos tās varenumam. 

Etnofestivāls ir iesaistījies Radošās Eiropas projektā "NuFolk – Global Connections", kā ietvaros tiek veidots starptautisks folka orķestris, kurš uzstāsies arī Valmiermuižā.

Galvenie ārzemju viesi būs jaudīgais un teatrālais ukraiņu dāmu grupējums "Dakh Daughters". To, kas ir tarantella, ļaus izzināt sicīliešu grupa "Quartetto Areasud", kuru dienas daļā varēs arī baudīt kopā ar mūsu pašu dziedātājām "Saucējas".

Latviešu etnomūziku pārstāvēs pieredzējušie "Skyforger" ar īpašu folka programmu, kā arī jestrie "Rahu the Fool" un "Kaktu balles muzikanti", kas vakaru noslēgs ar dančiem.

Īpaša un maģiska festivāla atpazīšanas zīme ir uguns skulptūra, kuru radīs mākslinieks Jordi NN no Spānijas.

Valmiermuižā izcelsim ļaudis, kuri jaudā – kuriem pašiem, viņu darbiem un izpausmēm raksturīga jauda – mūzikā, amatniecībā, dzīves uztverē.

Viens no jaudīgākajiem dabas elementiem ir dzelzs, ko tomēr tīrā izpausmē dabā nevar sastapt. Līdz ar to gan sviests, gan dzelzs ir kultūras produkts – tīra, dabiska manta, kura radusies, cilvēkam jaudīgi uz to iedarbojoties – kuļot un kaļot.

"Pandēmijas laiks, kas, cerams, vasaras noslēgumā būs jau pierimis, daudziem lika ieturēt garu pauzi, izvērtēt savas prioritātes un pielāgot ikdienu, tāpēc festivāla apmeklētājiem vēlamies sniegt jaunu, enerģisku uzrāvienu – kuļam sviestu un kaļam dzelzi!" - vēsta pasākuma rīkotāji.

Vakara koncertu apmeklēt klātienē būs iespēja tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 vai ir pārslimojuši Covid-19. Pie ieejas apmeklētājiem būs jāuzrāda ieejas biļete kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 sertifikātu. Ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu