Elīnas Garančas un Raimonda Paula atkalsatikšanās koncertā "Ja tevis nebūtu…"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

23. un 24. jūlijā Latvijas Nacionālajā teātrī notiks pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas un komponista Raimonda Paula koncerts “Ja tevis nebūtu…”, kurš ir iecerēts kā Maestro 85. jubilejas koncerts.

Koncertā piedalīsies arī kameroķestris “Sinfonietta Rīga” ar Normundu Šnē pie diriģenta pults un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.

Sagaidot savu jubileju, Maestro ir uzaicinājis izcilo operdziedātāju Elīnu Garanču, veltot viņai divus dziesmu ciklus – ar Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša dzeju.

“Tikšanās ar Elīnu Garanču ir ļoti gaidīta, tie ir kā svētki. Pirmajā daļa būs vairāku speciāli Elīnai rakstītu dziesmu pirmatskaņojumi. Izcilo latviešu dzejnieku darbus meklējām gan kopā, bet ir arī tādi, kurus jau biju nolūkojis pats, domājot par Elīnas balsi,”

stāsta R.Pauls.

Koncerta otrajā daļā iekļautas dziesmas no kinofilmām un teātra izrādēm ar Raimonda Paula mūziku, kam speciāli jaunus aranžējumus veido komponisti – katrs savā jomā izcilie un vienreizīgie – Lolita Ritmane, Rihards Dubra, Jēkabs Jančevskis un Raimonds Macats.

“Koncerta otro daļu varu nosaukt par manu sapņu piepildījumu - teātra un kino mūzika, kuru esmu sapņojusi kādreiz nodziedāt, kuru klausījos mājās, kad biju pavisam sīks skuķis, vai pie kuras, kādreiz teātri gaidot izrādes beigas, aizmigu mammas garderobē. Ir pienācis laiks atgriezties pie pirmsākumiem.”

“Kā jau mums visiem, arī man Covid-19 laiks ir bijis pārdomu, intensīvas mājās būšanas laiks, brīžiem bija izmisums, brīžiem – atslābums, jā – un atpūtas laiks balsij, neraugoties uz to apguvu Kundrijas lomu no R.Vāgnera operas “Parsifāls”, ierakstīju Šūmana un Brāmsa dziesmu albumu. Un šķiet, ka iepazinu sevi vairāk, atkal sadzirdēju sevi, un gribas domāt, ka sapratu, kas mani dara laimīgu un gandarītu,” par pandēmijas laiku savā dzīvē stāsta E.Garanča.

Pēc koncertiem Rīgā, dziedātāja dosies uz Zalcburgu, kur ar Vīnes filharmoniķiem diriģenta Kristiāna Tīlemana vadībā atskaņos R.Mālera un H.Berlioza opusus. E.Garanča gatavo jaunas lomas – Bujonas hercogiene no operas “Adriana Lekuvrēra” un Venus no R.Vāgnera operas “Tanheizers”, tiek gatavota jauna dziesmu programma. “Man priekšā ir intensīvi desmit gadi – ir jāizdara daudz kas. Bet atkalsatikšanās ar Maestro ir kā emocionāls uzplaiksnījums, kad abiem šķita – ir laiks atkal satikties mūzikā. Mūsu pirmais koncerts palika atmiņā ar jaukām emocijām un sajūtām. Gribas vēlreiz ko šādu piedzīvot!”

Koncerta režisors un producents ir Ojārs Rubenis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Olga Žitluhina, izpildproducente Ilona Matvejeva.

Koncerti tika plānoti šā gada janvārī un pandēmijas dēļ tika pārcelti: 11. janvāra koncerts pārcelts uz 23. jūliju plkst. 19.00, 12. janvāra koncerts pārcelts uz 24. jūliju plkst. 19.00. Koncerta apmeklējums iespējams, uzrādot personalizētu ieejas biļeti, personu apliecinošu dokumentu un digitālo Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu