Valmieras teātra atjaunošanu par 6,57 miljoniem eiro plāno sākt šoruden

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Valmieras Drāmas teātris.
Valmieras Drāmas teātris. Foto: Paula Čurkste/LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) būvniecības konkursā par VSIA "Valmieras drāmas teātris" ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu starp deviņiem pretendentiem par saimnieciski izdevīgāko atzīts pilnsabiedrības "SBSC" piedāvājums ar kopējo līgumcenu 6,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, aģentūru LETA informēja VNĪ Nekustamo īpašumu attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits.

Ja iepirkumā nebūs pārsūdzību, tuvākajā laikā tiks slēgts līgums un šoruden sākti būvdarbi.

Būvdarbi tiks īstenoti līdztekus teātra darbībai, teātrim turpinot apdzīvot daļu telpu, un tos plānots pabeigt 14 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Būvprojektu Valmieras drāmas teātra atjaunošanas un energoefektivitātes darbu veikšanai izstrādājis SIA "Sestais stils".

Projektā tiks atjaunots teātra ārējais veidols, radīti patīkami apstākļi teātra darbiniekiem un apmeklētājiem un sasniegts 50% apkures enerģijas patēriņa un izmaksu ietaupījums. Vienlaikus tiks izbūvēta jauna "black-box" zāle, kurā tiks nodrošināts ērts apmeklējams arī personām ar īpašām vajadzībām un uzlabota teātra darbības funkcionalitāte. Īstenoto būvdarbu gaitā papildus tiks stiprināti arī ēkas pamati, lai nodrošinātu ēkas un tajā veikto ieguldījumu ilgmūžību. Projektā iegādāti skatuves prožektori teātra Lielajai zālei, kā arī plānots iegadāties skatītāju krēslus un aprīkojumu jaunizbūvētajai zālei - skaņas, gaismas iekārtas un skatuves konstrukcijas.

Projekta īstenošana tiek finansēta no sadarbībā ar Kultūras ministriju piesaistītajiem līdzekļiem - Eiropas Savienības fondu Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas un valsts budžeta finansējuma, tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā.

Pilnsabiedrības "SBSC" dalībnieki ir SIA "Skonto būve" un SIA "Skonto Construction".

Kopumā, lai panāktu siltumenerģijas un elektrības izmaksu ietaupījumu publiskā sektora ēkās, kā arī ēku tehniskā un estētiskā stāvokļa uzlabojumu, VNĪ 2019.gadā piesaistījis Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 11 sabiedriski nozīmīgu ēku energoefektivitātes uzlabošanas projektiem.

Četri no tiem tiek īstenoti teātros - Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Leļļu teātrī un Dailes teātrī, divi - Latvijas Valsts arhīva ēkās - Skandu ielā Rīgā un jau 2020.gadā pabeigts projekts Latvijas Valsts arhīva Daugavpils filiālē, Komandanta ielā 9. Vienlaikus 2020.gadā ēkas energosniegums uzlabots arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā un jaunajā prokuratūras ēkā Aspazijas bulvārī 7, Rīgā.

Patlaban VNĪ vadībā turpinās darbs pie 43 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo budžetu 156 miljoni eiro.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu