Nacionālā bibliotēka aicina izdevējus piedalīties vērienīgā grāmatu iepirkuma programmā

TVNET
Nacionālā bibliotēka aicina izdevējus piedalīties vērienīgā grāmatu iepirkuma programmā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), izmantojot Kultūras ministrijas (KM) piešķirto 300 000 eiro finansējumu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai kultūras nozarē, aicina Latvijas izdevējus piedalīties grāmatu iepirkuma programmā publiskajām bibliotēkām.

Kā informē LNB pārstāvis Augusts Zilberts, ņemot vērā nepieciešamību gan atbalstīt krīzes skarto grāmatniecības nozari un pastarpināti grāmatu autorus un ilustratorus, gan arī kvalitatīvi papildināt Latvijas publisko bibliotēku krājumus ar augstvērtīgiem izdevumiem, programmas gaitā plānots bibliotēku vajadzībām iegādāties ap 300 nosaukumu grāmatu. Lai veiktu kvalitatīvu atlasi, ir izveidota ekspertu žūrija un noteikti atlases kritēriji.

Programmā varēs iepirkt no 2019. gada 1. janvāra līdz 2021. gada līdz 31. augustam Latvijas izdevēju izdotas augstvērtīgas grāmatas, kā arī iepriekšējā periodā izdotu augstvērtīgu darbu papildinātus vai atkārtotus izdevumus, kam izdevējs var piedāvāt vismaz 31 eksemplāru.

Cits atlases kritērijs paredz, ka iepērkamas grāmatas, kuras nominētas vai ieguvušas starptautiska un nacionāla līmeņa literatūras un grāmatu mākslas konkursu apbalvojumus, piemēram, Eiropas Savienības Literatūras balvu, Baltijas Asamblejas balvu, Latvijas Literatūras gada balvu, Jāņa Baltvilka balvu, "Zelta ābeli" un citus.

Kā kritērijs minēta arī latviešu oriģinālliteratūra, tostarp nozīmīga nozaru literatūra.

Kritērijos ietilpst arī augstvērtīgi, kultūrvēsturiski nozīmīgi daiļliteratūras un nozaru literatūras tulkojumi, tai skaitā grāmatas svešvalodās, kas izdotas Latvijā, tostarp starptautiska līmeņa literatūras balvas ieguvuši vai nominēti izdevumi. Tāpat iepirkuma programmā var nonākt izdevumi, ko ieteikusi ekspertu komisija.

LNB aicina izdevējus izvērtēt un iesūtīt savu piedāvāto izdevumu sarakstu grāmatu iepirkumam publiskajām bibliotēkām, aizpildot izdevumu pieteikuma veidlapu, un līdz šī gada 11. augustam to nosūtīt uz LNB e-pasta adresi "gramatu.iepirkums@lnb.lv".

Finansējumu KM piešķīrusi, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" un Finanšu ministrijas rīkojumu par līdzekļu piešķiršanu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu