Latvijas Mediju ētikas padome noraidījusi grupas "Singapūras satīns" sūdzību

TVNET/LETA
Latvijas Mediju ētikas padome noraidījusi grupas "Singapūras satīns" sūdzību
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Kristaps Strūbergs
Kristaps Strūbergs Foto: F64

Latvijas Mediju ētikas padome ikmēneša sēdē pēc ekspertu izvērtējuma noraidījusi vairākas sūdzības par iespējamiem mediju Ētikas kodeksa pārkāpumiem, tajā skaitā arī grupas "Singapūras satīns" sūdzību, kurā tās dalībnieki pauduši viedokli, ka Latvijas Radio rīkojies pretēji mediju ētikas principiem, publicējot paziņojumu tviterī un pārtraucot grupas mūzikas atskaņošanu Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" ēterā.

Iepazīstoties ar abu pušu redzējumu par situāciju, kā arī ierakstiem tviterī, Ētikas padome secināja, ka "Pieci.lv" rīkojies atbilstoši Ētikas kodeksā nostiprinātajiem principiem un vērtībām. Pēc padomes paustā, izšķirošs apstāklis situācijas vērtējumā ir tieši "Singapūras satīna" iesaiste divu privātpersonu konfliktā.

Gadījumā, ja grupas mūziķi kā kopums nebūtu ar savu publisku vērtējumu iesaistījušies konkrētā konflikta iztirzāšanā, kolektīvi paužot konflikta apstākļus vērtējošus apgalvojumus tviterī, "Pieci.lv" redakcionālā lēmuma vērtējums no ētikas viedokļa varētu būt atšķirīgs.

Šajā situācijā "Pieci.lv" reaģēja uz mūzikas grupas publisku iesaisti divu privātpersonu konfliktā, pieņemot redakcionālu lēmumu par īslaicīgu grupas mūzikas atskaņošanas pārtraukšanu vienā Latvijas Radio programmā. Padomes ieskatā, tādā veidā Latvijas Radio ne tikai demonstrēja vēlmi rosināt sarunu par sociāli nozīmīgiem jautājumiem, bet arī spēju aktīvi rīkoties tajos gadījumos, kad šāda tematika skartu arī Latvijas Radio darba ikdienu un organizēšanu.

Ētikas padomes ieskatā šāda rīcība apliecināja "Pieci.lv" godprātīgumu un cieņu pret medija auditoriju, kad tā medija redakcionālās politikas kontekstā gaida vai varētu gaidīt proaktīvu medija rīcību. Vienlaikus ir būtiski, ka grupas mūzikas atskaņošanas pārtraukums bijis neilgs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu