"Ziedlejas" gūst panākumus starptautiskā dizaina konkursā - atbalsti ar savu balsi

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

Atpūtas vieta "Ziedlejas" ir ierindojusies starp sešiem finālistiem ietekmīgā dizaina medija "Dezeen" ikgadējā konkursā kategorijā "Viesmīlības nozare" (Hospitality building). Līdz šā gada 11.oktobrim jebkurš ir aicināts paust savu atbalstu konkursa publiskajā balsojumā, informēja "Open AD" pārstāve Lelde Beņķe. 

“Ziedlejas” dalībai konkursā pieteica tās arhitektūras un dizaina autori, birojs “Open AD”. Vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce skaidro lēmumu: ““Ziedlejas” vienlaikus respektē vēsturisko mantojumu un mūsu laikmeta garu. Te arhitektūra un dizains ir kā tilts starp latvisko pirts kultūru un jaunām auditorijām, to skaitā ceļotājiem. Vieta ir saņēmusi daudz uzmanības no starptautiskiem medijiem, kā arī kļuvusi populāra sociālajos tīklos, kas liecina par tās aktualitāti un atbilstību mūsdienu sabiedrības vēlmēm un vajadzībām. Plašā rezonanse mūs motivēja startēt konkursā ar pārliecību, ka tiksim pamanīti.”

“Dezeen” konkurss ik gadu sniedz ieskatu pasaules jaunākajos arhitektu un dizaineru sasniegumos, nozares inovācijās un tendencēs. 2021.gadā saņemts rekordliels pieteikumu skaits: 4700 pieteikumi no 86 valstīm. Tos vairākās kārtās vērtē portāla redakcija un starptautiska žūrija, kuras šī gada sastāvā ir tādas personības kā dizainere Kellija Verstlere (Kelly Wearstler) un mākslinieks Olafurs Eliasons (Olafur Eliasson). 2021.gada konkursa ietvaros žūrija vērtē iesniegto projektu estētiku, novatorisko dabu un sniegto pienesumu sabiedrībai un videi. Rezultāti būs zināmi novembrī. Otro reizi notiek arī publiskais balsojums, kas neietekmē konkursa gala rezultātu, taču pretendentiem dod iespēju saņemt īpašu atzinības rakstu. Balsot iespējams vietnē Dezeen.

Tās saimnieku vārdos “Ziedlejas” ir “vieta, kur iemantot spēku, iedvesmot sevi un dalīties tajā ar tuvajiem.” Šobrīd viesiem ir pieejamas divas pirtis un četri stikla namiņi nakšņošanai pie dabas krūts. Drīzumā plānots atvērt trešo: vilnas pirti. Ilgtermiņā “Ziedlejas” iecerēts attīstīt kā pašpietiekamu atpūtas vietu.

Idejām bagāto, Latvijā un ārzemēs zināmo arhitektūras un dizaina biroju “Open AD” 2006.gadā dibināja arhitekte Zane Tetere-Šulce. Kopš tā laika birojs izaudzis līdz 20 darbiniekiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu