Cik garīgās kārtas amata ģerboņu esat veidojusi?
Manā darbu apkopojumā ir deviņi krustnešu ģerboņi, seši katoļu garīdznieku ģerboņi. Ir bijuši vēl daži, kas nav izvērtēti Heraldikas komisijā. Ieskatu manos darbos var gūt šeit.
Miniet kādu piemēru, kā ģerboni var praktiski lietot ikdienā?
Garīgās kārtas pārstāvjiem ģerboņi ir darba kabinetos – lieli, kokā grebti. Klasiski ģerboņi, neatkarīgi no tā, vai tie ir dzimtas, profesionālie vai administratīvai teritorijai piederoši, ģerboņi tiek lietoti vizītkartēs, veidlapās, personalizētās dāvanās.
Bet lielākoties ar ģerboni lepojas, tāpēc vēlas to izvietot proporcionāli lielu iekštelpās pie sienas vai uz vārtiem vai ēkām!
Lūdzu, raksturojiet dažos vārdos – kas ir ģimene?
Ģimene vieno stipras radniecīgas saites. Viens par visiem un visi par vienu.
Un kā jūs skaidrotu dzimtas jēdzienu?
Vairākas ģimenes saistītas radniecīgām saitēm. Bet ne tikai, jo tā ir kā milzu pils, kas ir jāuztur, lai nesabruktu. Tātad to jācaurvij arī mīlestībai un rūpēm vienam par otru. Mēs katrs rūpējamies par savu istabu, bet visi kopā par mūsu pili, ko cēluši vecvecāki.
Kāpēc cilvēkam ir svarīgi apzināties savas saknes un cienīt savus senčus?
Saknes kokam, tāpat kā saknes cilvēkam, liek stabilāk stāvēt uz zemes, apzināties sevi kā personību un izjust drošības sajūtu, ka pat stiprākās vēja brāzmas to nesalauzīs! Ģimene un dzimta ir nemainīga vērtība, uz ko var paļauties. Ne velti radiniekus un senčus zīmē ģimenes un dzimtas kokā – ikviens ģimenes loceklis ir dabīgi saistīts kā zari ar stumbru, augļi ar zariem, kur vēl ziedi, lapas, saknes. Pārējie cilvēki mūsu dzīvēs – tas ir jauki un interesanti, bet tas nedod stabilitātes izjūtu, pat draugi var nākt un iet.