Paziņo "Kilograma kultūras" darbus. Nominēts arī Brektes murālis

TVNET
Paziņo "Kilograma kultūras" darbus. Nominēts arī Brektes murālis
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Vandaļi sabojājuši Kristiana Brektes murāli
Vandaļi sabojājuši Kristiana Brektes murāli Foto: Jānis Škapars / TVNET

Noskaidroti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2021" rudens balsojuma finālam virzītie darbi, informē Latvijas Televīzijas (LTV) komunikācijas speciāliste Anita Jansone. Nominēts arī skandalozi slavenais Kristiana Brektes sienas gleznojums.

Jansone atzīmēja, ka 1. oktobrī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2021" rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi astoņās kategorijās, finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām - vislielāko sabiedrības atbalstu saņēmušais. Rudens balsojumam izvirzīti darbi, kas tapuši no šā gada maija līdz 31 .augustam.

Kategorijā "Mūzika" finālam izvirzīts Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts "Ja tevis nebūtu...", kas notika 24. jūlijā Latvijas Nacionālajā teātrī kopā ar "Sinfonietta Rīga", diriģentu Normundu Šnē un instrumentālo grupu Raimonda Macata vadībā.

"Kino" finālists ir spēlfilma "Tizlenes", kuras režisore ir Marta Elīna Martinsone, un filma tapa ar studijas "Ego Media" palīdzību. Savukārt kategorijā "Teātris" kā finālists izraudzīta Viestura Kairiša Dailes teātrī uzvestā izrāde "Smiļģis".

"Tizlenes"
"Tizlenes" Foto: publicitātes

Kategorijā "Vizuālā māksla" finālā iekļuva Kirila Panteļejeva personālizstāde "5 istabas" no Mākslas galerijas "Noass". "Literatūrā" kā finālists izraudzīts Kristīnes Želves romāns "Grosvaldi" no izdevniecības "Neputns", savukārt kategorijā "Mantojums" finālā izvirzīts Jūrmalas pilsētas domes, SIA "Livland Group", pilnsabiedrības "Rere BMV", "SIA "Isliena V" un SIA "Jurēvičs un partneri" atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks.

"Pārsteiguma" finālists ir Kristiana Brektes sienas gleznojums "Veltījums Džemmai Skulmei", kuru atbalstīja fonds "Mākslai vajag telpu".

Kategorijā "Notikums" kā finālists izvēlēts Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltīts svētku dziesmu vakars "BrāliBrāli" 14.augustā. Koncerts notika Mežaparka Lielajā estrādē, un tā režisors bija Juris Jonelis, bet mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

"Kilograms kultūras 2021" pēdējais - ziemas balsojums - notiks 2022. gada janvārī, kad balsot varēs par kultūras notikumiem, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2021. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas pavasara, rudens un ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies fināla balsojumā.

Ikviens joprojām aicināts pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā "Mana kultūrvieta". Ieteikumus šai kategorijai apkopos visa gada garumā, bet balsot būs iespējams tikai fināla balsojumā 2022. gada sākumā.

Rudens balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un LTV žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2021. gada maija līdz 31. augustam un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu