Rīgā uzstāsies itāļu jaunā džeza prominentā apvienība "XY Quartet"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"XY Quartet"
"XY Quartet" Foto: publicitātes

Eiropas turnejas ietvaros 31. oktobrī Rīgā uzstāsies itāļu jaunā džeza prominentā apvienība "XY Quartet". Saksofonista Nicola Fazzini un basista Alessandro Fedrigo vadītā grupa Latvijā muzicēs koncertsērijā "Art of Riga Jazz", kas norisinās Latvijas Radio 1. studijā.

Džeza grupa dibināta pirms 11 gadiem, un tās sastāvā apvienojušies saksofonists Nicola Fazzini, basists Alessandro Fedrigo, vibrafonists Saverio Tasca un bundzinieks Luca Colussi. Visi kopā rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku, izmantojot dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas un piedāvājot mūsdienīgus aranžējumus, brīvi plūstot starp džezu un laikmetīgo mūziku.

“XY Quartet” turpina darbu pie jauniem muzikālajiem projektiem un joprojām paplašina savu jau tāpat plašo muzikālo spektru. Četri izdotie albumi un neskaitāmi koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus starptautiskajās džeza cienītāju aprindās, bet itāļu mūzikas žurnālam “Musica Jazz” nodēvēt kvartetu par “vienu no labākajām itāļu grupām”.

Kādēļ “XY Quartet” dēvē par jaunā džeza apvienību? “Esam attīstījuši dažas tehnikas, kā saceram mūziku un kā improvizējam,” saka Y jeb Alesandro. “Es personīgi esmu aizrāvies ar toņkārtām jeb tā dēvēto dodekafonisko konceptu.”

“Es savukārt aizraujos ar multimetru jeb plūstošu spēlēšanu dažādās ritma struktūrās,” stāsta X jeb Nikolā. “Pievēršos arī fiksētajiem skaņaugstumiem. Mazliet tāda mūzikas matemātika, bet ļoti noderīga, jo palīdz atrast jaunas attiecības ar skaņu pasauli vairāk ierasto vietā. Mums pašiem ir ļoti interesanti kombinēt šīs jaunās idejas džezā. Tā ir aizraujoša izpēte. Protams, mūsdienās jauna skaņu pasaule pavērusies, arī pateicoties dažādu tehnoloģiju attīstībai, bet mēs ar to pārāk neaizraujamies.”

TVNET: Intervija ar grupas līderiem – Alessandro Fedrigo un Nicola Fazzini.

Art of Riga Jazz

“Art of Riga Jazz” ir īpaša improvizācijas un džeza mūzikas koncertu un meistarklašu sērija muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un izjūt kāri pēc arvien jaunām skanējuma niansēm. Šīs sērijas ietvaros Rīgā jau uzstājušies vairāki pasaules klases mākslinieki.

Foto: Informē par koncertsēriju "Art of Riga Jazz".

Koncertsēriju atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Itālijas vēstniecība Latvijā un A/S “Tele 2”. Biļetes uz “XY Quartet” koncertu 31. oktobrī pulksten 17.00 Latvijas Radio 1. studijā nopērkamas aula.lv.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu