Foto ⟩ Uz kino ekrāniem "izšauj" pirmais latviešu vesterns

Ielūkojies pirmizrādes foto!
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
"Wild East. Kur vedīs ceļš" (A.Keišs)
"Wild East. Kur vedīs ceļš" (A.Keišs) Foto: kadrs no filmas

Ar spraigas pakaļdzīšanās un dramatiskas apšaudes epizodēm Latvijas kinoteātru repertuāru šonedēļ papildina režisora Matīsa Kažas ("Kino un mēs", "Klejotāji") pilnmetrāžas spēlfilma – pirmais latviešu vesterns "Wild East. Kur vedīs ceļš". 6. oktobrī norisinājās svinīga lentes pirmizrāde. Ielūkojies foto! 

Pirmizrādi filma piedzīvoja 6. oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace", bet skatītāju tikšanās ar radošo grupu gaidāmas visas nedēļas garumā.

Foto: "Wild. East Kur vedīs ceļš" filmas pirmizrāde.

Pirmizrādes un nepiespiestas sarunas ar radošo komandu plānotas gan kinoteātros “Apollo Kino” un “Forum Cinemas” 7. oktobrī, gan “Cinamon Alfa” un “Kino Bize” 8. oktobrī. Tikšanās priecēs arī skatītājus Liepājā un Ventspilī 9. oktobrī un Talsos 10. oktobrī.

“Šī būs ļoti jaudīga un dinamiska kino pieredze, kuru vēlos nest skatītājiem. Interese par vesternu man ir jau kopš bērnības. Šis žanrs ir ārprātīgi kinematogrāfisks, ne velti tas ir viens no pirmajiem kinožanriem, kas izteikti balstās kino vizuālajos elementos, aktīvā darbībā. Latvijas kino tāds tīrs piedzīvojumu žanrs sen nav bijis,” uzsver Matīss Kaža.

"Wild. East Kur vedīs ceļš" filmas pirmizrāde (Matīss Kaža)
"Wild. East Kur vedīs ceļš" filmas pirmizrāde (Matīss Kaža) Foto: Jānis Škapars/TVNET

Filmas darbība risinās 19. gadsimta otrajā pusē, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava. Eva ir aristokrāte, jauniete, kura uzaugusi baltvācu barona aizbildnībā. Īsi pirms plānotajām laulībām ar kādu savdabīgu Vīnes grāfu Eva un viņas guvernante Magda nolemj pretoties barona iecerēm un īsteno bēgšanas plānu. Taču notiekošajā negaidīti iesaistās latviešu zemnieks Mikus, kuru nu tur aizdomās par jaunās dāmas nolaupīšanu. Barona rokaspuiši, valsts kriminālizmeklētājs, ungāru kovbojs un citi varoņi dodas ceļā, lai pazudušos jauniešus atrastu, jo Eva, kā izrādās, ir lielu bagātību mantiniece.

Galvenajā lomā iejūtas aktieru Kaspara Zvīguļa un Sandras Kļaviņas meita Žanete Zvīgule, viņai līdzās spēlēs jaunais Dailes teātra aktieris Toms Veličko. Kolorītās lomas filmā spilgti iznes arī Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Andris Keišs, Niklāvs Kurpnieks, Agnese Budovska (Cīrule), Inese Kučinska, Jānis Skutelis un citi aktieri.

Filma uzņemta gan Latvijā, gan Itālijā un Zviedrijā. Itālijā, Dienvidtiroles reģionā, uzņemtas būtiskas ainas filmas prologam un dažādas epizodes ar zirgiem. Vesterns ir būtisks žanrs Itālijas kino vēsturē – tur tapuši tā sauktie “spageti vesterni”, kuri 20. gadsimta 60. gados piedāvāja citādu skatījumu uz amerikānisko kino žanru.

Filmas producējošās kompānijas ir “Fenixfilm” un “Deep Sea Studios”, galveno radošo komandu veido režisors, producents un scenārists Matīss Kaža, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Dzintra Bijubena, montāžas režisors Gatis Belogrudovs, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, komponisti Miķelis Putniņš un Simons Gampers (Simon Gamper, Itālija), scenāriste Ilze Akmentiņa, producentes Una Celma un Dace Siatkovska.

No 11. oktobra filma skatāma arī visā Latvijā. 

Filmas reklāmas rullītis!

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu