Viņa arī raksta, ka epidemioloģisko ierobežojumu ieviešana festivāla norisē 2020. gada rudenī prasīja būtiskus, iepriekš neplānotus izdevumus – aptuveni 15% pret festivāla kopējo budžetu. Šajā laikā festivāls vienlaikus piedzīvoja 50% kritumu biļešu ieņēmumos attiecībā pret 2019. gadu, kas tieši saistāms ar tā brīža epidemioloģisko prasību izpildi. Šogad Valsts Kultūrkapitāla fonda valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu mērķprogrammas finansējums tika būtiski samazināts – tostarp par 17% samazināts piešķīrums "Riga IFF". Turklāt, šajā pašā krīzes laikā, Latvijā pieņemtas kultūras nozari negatīvi ietekmējošas nodokļu izmaiņas.
"Jāveic atkāpe, lai atgādinātu, ka kultūras norises nevar izmantot saņemto institucionālo finansējumu uzkrājuma veidošanai, izslēdzot amortizācijas pasākumu iespēju, tātad, sarežģītā situācija nav izveidojusies festivāla nesaimnieciskas darbības vai neveiksmīgas plānošanas rezultātā. Ņemot vērā nozares būtisko ieguldījumu nacionālas un demokrātiskas sabiedrības attīstībā un nodrošinājumā, valstij ir pienākums iesaistīties to kultūras nozares zaudējumu kompensācijā, kas saistīti ar valsts pieņemtajiem ierobežojumiem, līdzīgi kā valsts savās interesēs atbalsta tai nozīmīgas komercsabiedrības," skaidro Treimane.
"Lai mazinātu izsludināto ierobežojumu negatīvo ietekmi uz kultūras norisēm, biedrība "Rīgas Starptautiskais kino festivāls" lūdz:
1. Kultūras nozarei noteikt divu nedēļu ilgu pārejas periodu no ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienas, lai nodrošinātu kvalitatīvu pāreju uz kultūras jomas darbību ārkārtējās situācijas laikā, kā arī iespēju skaidri informēt patērētāju un mazināt zaudējumus.
2. Nekavējoties, diskusijās iesaistot kultūras organizācijas, izstrādāt stratēģiju, kas caur dažādiem Eiropas Savienībā jau izmantotiem mehānismiem kompensē: