Sasmalcinātais Benksija darbs jaunā izsolē pārdots par 20 reizes lielāku summu

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Britu ielu mākslinieka Benksija darbs izsolē Londonā. 6.oktobris, 2018
Britu ielu mākslinieka Benksija darbs izsolē Londonā. 6.oktobris, 2018 Foto: SOCIAL MEDIA/REUTERS

Britu grafiti mākslinieka Benksija darbs, kas pirms trim gadiem izgāja caur papīra smalcinātāju, ceturtdien tika pārdots izsolē Londonā par gandrīz 18,6 miljoniem britu mārciņu (21,9 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords viņa darbiem un gandrīz 20 reizes pārsniedz tā cenu pirms sasmalcināšanas.

Benksija slavenā glezna "Girl with Balloon" ("Meitene ar balonu") 2018. gada 5. oktobrī Londonā tika nosolīta par 1,042 miljoniem britu mārciņu (1,2 miljoniem eiro), bet uzreiz pēc tam daļēji pašiznīcinājās, izejot caur gleznas rāmī paslēptu papīra smalcinātāju.

No gleznas atlikušās papīra strēmeles kļuva par jaunu mākslas darbu ar nosaukumu "Love is in the Bin" ("Mīlestība ir atkritumos"), kas ceturtdien tika pārdots "Sotheby's" izsolē Londonā par jauno rekordcenu. Izsoļu nams bija novērtējis šo darbu ar četriem līdz sešiem miljoniem mārciņu.

Benksijs
Benksijs Foto: kadrs no filmas

Pēc 10 minūšu ilgas vairāksolīšanas, kurā piedalījās deviņi interesenti izsoļu zālē, tiešsaistē un pa tālruni, tā tika pārdota pircējam, kura identitāte netiek izpausta. Galīgā cena, kurā iekļauta izsoles nodeva, bija 18 582 000 mārciņu (21 905 000 eiro).

Izsolītais mākslas darbs ir glezna uz audekla strēmelēm greznā rāmī, kurā redzama ar aerosolu uzzīmēta meitene, kas sniedzas pēc sarkana balona sirds formā.

2018. gadā sasmalcinātā glezna ir kļuvusi par vienu no slavenākajiem Benksija darbiem. Pirms ceturtdien notikušās izsoles "Sotheby's" to demonstrēja izbraukumos vairākās pilsētās, tostarp Ņujorkā un Honkongā.

Izsoles vadītājs Olivers Bārkers pajokoja, ka viņš bija "pārbijies", kad ceturtdien viņam vajadzēja pabeigt izsoli ar āmuriņa sitienu. "Sotheby's" personāls līdz pēdējam brīdim gaidīja, vai Benksijs nav sagatavojis jaunu pārsteigumu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu