Gunta Skrastiņa draugs atklāti par aktiera dzīves pēdējām dienām

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Guntis Skrastiņš
Guntis Skrastiņš Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma "Latvijas sirdsdziesma"

Piektdien, 15. oktobrī, notika atvadīšanās no tautā mīlētā aktiera un "Latvijas sirdsdziesmas" vadītāja Gunta Skrastiņa. Viņa tuvs draugs, mūzikas producents Jānis Kļaviņš atsauc atmiņā Skrastiņa dzīves pēdējās dienas.

Izdevumam "Privātā Dzīve" Kļaviņš stāsta, ka kopā ar Gunta ģimeni apciemojis viņu pēdējās dienās Biķernieku slimnīcā. "Viņam nemitīgi zvanīja draugi, interesējās, nāca ciemos... Ļoti cienīju viņu par to, ka domās viņš nepadevās. Vēl dažas dienas pirms aiziešanas viņš bija cerību pilns, ka parādīsies gan televīzijas ekrānos, gan koncertos," izdevumam atzīst Kļaviņš.

Kā zināms, Skrastiņš mūžībā tika aizsaukts 11. oktobrī 67 gadu vecumā. Skrastiņš mira no strauji progresējuša vēža.

"Viņš nekad nesūdzējās, nečīkstēja, ka būtu kādas veselības problēmas. Guntis nepadevās, lai gan slimība bija negaidīta, agresīva un progresēja ļoti ātri..." piebilda Gunta draugs.

Gunta Skrastiņa dzīves ceļš ir aizsācies 1954. gadā Ērgļos, Taurupē aizvadīta bērnība, pabeigta Taurupes astoņgadīgā skola. Tēvs strādāja par Taurupes stacijas priekšnieku, un dzelzceļa sliežu klātbūtne Gunti neiztrūkstoši pavadījusi visu bērnību. Jau no bērna kājas Guntī tika ieaudzinātas ģimenes vērtības, cieņa pret vecākiem. Īpaši tuva saikne Gunti saistīja ar vecāko brāli aktieri Imantu Skrastiņu, kurš uzņēmās rūpes par jaunāko brāli pēc mammas aiziešanas. 1976. gadā Guntis Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu. Sekoja dienests padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī "Zvaigznīte". Bez darba Jaunatnes teātrī Guntis Skrastiņš tēlojis arī filmās - "Trīs dienas pārdomām", "Spēle notiks tik un tā", dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā "Saule rasas pilienā", "Skroderdienas Silmačos", kā arī lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku — "Mauglis", "Suns un kaķe". Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas strādājis Latvijas Televīzijā, savulaik vadījis populārus raidījumus "Tonis", "No pusvārda", “Latvieši pasaulē”. Plaši pazīstams kā raidījumu "Latvijas šlāgeraptauja" un "Latvijas sirdsdziesma" vadītājs. 

Ar īpašu pacilātību un gandarījumu aktieris allaž vērtēja savu sadarbību ar Raimondu Paulu. Šī gada martā kopā ar maestro saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais šlāgermūzikas albums" par dziesmu albumu ar Leona Brieža un Jāņa Petera vārdiem "Nopietni pa jociņam".

Aktieris pats ir atzinis, ka viņa dzīvē galvenais ir skatuve un ģimene. Būdams Latvijas patriots, Guntis līdz pat mūža pēdējām dienām aktīvi sekoja līdzi norisēm Latvijas sportā, sevišķi valsts izlases gaitām hokejā un futbolā. Guntis aiz sevis ir atstājis paliekošas vērtības Latvijas Televīzijas arhīvos, savā ģimenes miera ostā Lejasciema "Pincikājās", tuvinieku un draugu atmiņās.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu