Deju grupa "Vektors" pie "Tautumeitu" mūzikas izdejo latgaliešu precību stāstu

TVNET
Deju grupa "Vektors" pie "Tautumeitu" mūzikas izdejo latgaliešu precību stāstu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Vektors"
"Vektors" Foto: publicitātes

Īsi pirms mājsēdes ieviešanas, Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis "Vektors" sadarbībā ar grupu "Tautumeitas" radījis jaunu dejas video klipu "Brosnej, puika, tū dzeršonu".

Dzīvespriecīgā, emocionālā un rotaļīgā horeogrāfijā izdejots latgaliešu tautas dziesmās aprakstītais, mūžsenais un ļoti aktuālais stāsts par pareizā precinieka izvēli un mīlestību, kas prātam it nemaz nevēlas klausīt.

Tautas dziesmu aranžējuši "Tautumeitu" dalībnieki – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Laura Līcīte, Laura Vārpiņa, Mārtiņš Miļevskis, Staņislavs Judins, kā arī Elvis Lintiņš, savukārt horeogrāfiju veidojusi TDA “Vektors” mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale.

Kā atzīst veidotāji, darbs pie "Brosnej, puika, tū dzeršonu" sācies jau 2020. gadā, taču pandēmijas dēļ tā arī neizdevās to parādīt ierastajā veidā – uz skatuves dēļiem. Tādēļ šoruden, īsi pirms mājsēdes ieviešanas, "Vektora" dejotāji kopā ar video māksliniekiem Reini Blūmu un Oto Avotu, to iemūžinājuši atpūtas bāzes “Ratnieki” lielajā svinību šķūnī.

“Latviešu skatuviskajai dejai šis laiks ir bijis izaicinājumu pilns, tādēļ ir īpaši svarīgi, ka spējam uzturēt tradīciju, radīt jaunas horeogrāfijas, kā arī iemūžināt tās un parādīt skatītājiem,” teic D. Bārbale. Dziesma "Brosnej, puika, tū dzeršonu" a capella versijā izdota "Tautumeitu" albumā "Dziesmas no Aulejas", taču šajā kopdarbā to papildina bagātīgs instrumentālais skanējums.

Foto: "Tautumeitas" prezentē albumu "Dziesmas no Aulejas"
Foto: "Tautumeitas" prezentē albumu "Dziesmas no Aulejas" Foto: Jānis Škapars/TVNET

""Tautumeitas" ir ļoti priecīgas, ka pateicoties "Vektora" iniciatīvai, radās iespēja izveidot šo dziesmas aranžējumu un turpināt popularizēt Aulejas dziesmas arī caur deju,"

tā Asnate Rancāne.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu