Latvija piedalās etniskās mūzikas izstādē "Womex" un izdod jaunu izlasi "Native Music"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Native Music"
"Native Music" Foto: publicitātes

Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC) 16. reizi organizē Latvijas stendu lielākajā pasaules mūzikas forumā "Womex", kas šogad norisināsies no trešdienas līdz svētdienai Porto, Portugālē, turklāt arī šogad sadarbībā ar nacionālo ierakstu kompāniju "Skani" īpaši šim pasākumam izdota etniskās mūzikas izlase "Native Music. Traditional/ Folk/ World-music Latvia".

Kā informē LMIC pārstāve Vineta Romāne, izlases "Native Music" koncepcijas autore etnomuzikoloģe Lauma Bērza akcentēja, ka izlasē, kas foruma stendā kalpo kā Latvijas vizītkarte, iekļauti pēdējā laikā izdoti mūzikas ieraksti un tiek stāstīts, ar ko šī mūzika īpaša.

"Izvēlamies dažādus māksliniekus, kas kopā veido šī brīža Latvijas etnomūzikas ainu. Tā gadu no gada mainās. Koncertdzīve pēdējos gados ir mazāka, tāpēc īpašs prieks, ka rodas un plašāk izskan jaunas grupas, kas veidos Latvijas mūzikas skatuvi turpmāk - tās noteikti dzirdēsim arī nākamajās izlasēs. Šogad jāatzīmē grupas "Muosys" debija, kā arī "Very Cool People", kuru skanējumā jau itin bieži dzirdamas atsauces uz etnisko mūziku," pauda Bērza.

Šī gada izlasē "Native Music 16. Traditional/ Folk/ World-music Latvia" ir iekļauti grupu "Saucējas", "Zeme", "Auļi", "Ceiruleits", "Muosys", "Tautumeitas", "Iļģi", "Very Cool People", "Jauno Jāņu orķestris", "Laiksne", "Tarkšķi", kā arī Laumas Bērzas un Arņa Medņa ieraksti. Albuma mākslinieks ir Vadims Kožins un tā noformējumā izmantotas Jāņa Romanovska fotogrāfijas. Izlase iznākusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

"Native Music"
"Native Music" Foto: publicitātes

Romāne norādīja, ka "Womex" ir starptautisks forums, kurā tiekas pasaules mūzikas jomas profesionāļi - teju 3000 mūziķi, izdevēji, producenti, mūzikas žurnālisti, festivālu organizētāji un citi mūzikas industrijas pārstāvji no visas pasaules. Pasākuma piecās dienās var redzēt mūziķus no visas pasaules - uz vairākām skatuvēm uzstājas apmēram 60 muzikālas apvienības.

"Womex" 27 gadu pastāvēšanas vēsturē no Latvijas mūziķiem līdz šim forumā ir uzstājusies koklētāja Laima Jansone, grupa "Iļģi" un Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas".

Foto: flickr.com/photos/womex
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu