Viņš teica, ka man vajag pārgriezt rīkli: Aivis Ceriņš saņēmis draudus

Sejas.lv
Viņš teica, ka man vajag pārgriezt rīkli: Aivis Ceriņš saņēmis draudus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 25
Aivis Ceriņš
Aivis Ceriņš Foto: Evija Trifanova/LETA

TV24 raidījuma "Preses klubs" vadītājs, divu bērnu tētis Aivis Ceriņš sociālajos tīklos atklāj, ka par savu pausto viedokli regulāri saņem draudus no Covid-19 vakcinācijas pretiniekiem.

"Pēdējā gada laikā esmu saņēmis draudus par piekaušanu, izrēķināšanos. Sievu [Leldi Ceriņu, TV personību - red.] grūtniecības laikā un šodien aicina nosprāgt. Iesniegumi rakstīti VP [Valsts policijai]. Visi atmesti atpakaļ," 18. oktobrī vietnē "Twitter" rakstīja Ceriņš. 

Dienu vēlāk, reaģējot uz VP priekšnieka Armanda Ruka pausto, ka "ir nepieļaujami un nepieņemami, ka tiek apdraudētas un dažādi reālajā un virtuālā vidē aizskartas, vajātas personas, īpaši tās, kas cīnās ar Covid-19 pandēmijas krīzi. Personām, kas to dara, ir jārēķinās ar atbildību par šādām izpausmēm", Ceriņš pauda prieku, šis jautājums ir sakustējies, un uzsvēra: 

"Jāatceras, ka mēs taču neesam viens otram nekāds ienaidnieks. Mērķis taču visiem viens - tikt pēc iespējas ātrāk ar vīrusu galā."

Savukārt žurnālam "Kas Jauns?" Ceriņš pastāstīja par diviem konkrētiem gadījumiem, kad saņēmis draudus. Viņš teic, ka darbā bieži vien nācies sastapties ar naidīgiem viedokļiem, taču beidzamajā laikā tiekot piesolīta fiziska izrēķināšanās. 

“Tie nāca no konkrēta cilvēka, no konkrētas mājas tepat netālu no mūsu darbavietas Blaumaņa ielā. Draudēja, lai es neizmantotu tādus terminus kā “antivakseris” un ka par to es “dabūšu pa muti”. Sitīšot tepat uz Blaumaņa ielas, sagaidīšot mani pēc darba! Par to es arī uzrakstīju svaigāko iesniegumu policijai, taču kārtības sargi man atbildēja, ka nav pamata ierosināt lietu," saka Ceriņš.

Taču jau pavasarī Ceriņš vērsās ar iesniegumu policijā pēc tam, kad "kāda labi zināma sabiedrības kārtību graujoša cilvēka kompānija" gaidījusi Aivi pie darba. "Viņi apzināti pārkāpa likumu, vienkārši provocējot un gaidot, ka kāds viņiem uzbruks, lai pēc tam teiktu – redz, mums dara pāri!

Ar ko tas viss beidzās? Viņš uzrakstīja iesniegumu policijai, ka es esot viņam uzbrucis! Bet tajā pašā vakarā tiešraidē savā sociālajā kontā teica, ka man vajag pārgriezt rīkli, ka mana sieva ir kuce, bet bērns – smerdelis.

To viņš teica gan tiešraidē, gan vēlāk sūtīja līdzīgu saturu arī privāti vēstulē,” tā Ceriņš, piebilstot: “Es nebaidos tik daudz par sevi, kā par savu ģimeni. Man ir divi mazi bērni. Un, ja kāds tomēr pārgriezīs man rīkli, kā tika draudēts, kas tad parūpēsies par maniem bērniem?"

Iespējams, Ceriņam draudus izteicis tas pats vīrietis, par kuru VP sākusi resorisko pārbaudi saistībā ar video, kurā redzama agresīva rīcība pret Saeimas deputātu Juri Pūci (AP) uz ielas Vecrīgā. Tas noprotams pēc Ceriņa ieraksta vietnē "Twitter", kur viņš raksta: "No manis par šo konkrēto ir bijis viens iesniegums."

TVNET jau vēstīja, ka sociālajos tīklos ievietotajā video redzams, ka video filmētājs seko politiķim uz ielas un velta rupjus lamuvārdus ne tikai Pūcem, bet, kā noprotams, arī citiem vārdā nenosauktiem politiķiem. Filmētājs arī paziņo, ka "pēc termiņa beigām jūs visi tiksiet tiesāti" ar augstāko soda mēru, un viņš paudis cerību, ka uz to laiku tiks "atjaunota pakāršana un nošaušana".

Lai arī filmētājs videomateriālā apgalvo, ka Pūce esot grūstījies, politiķis fiziski uz notikušo nereaģē, bet turpina ceļu, līdz iekāpj automašīnā un aizbrauc.

Minētā vēršanās pret Pūci 14. oktobrī pārraidīta tiešraidē sociālajā tīklā "Facebook". Video autors no sava "Facebook" profila regulāri publicējis pret politiķiem vērstus ierakstus, kritizējis vakcināciju pret Covid-19 un dalījies ar citiem tamlīdzīgiem ierakstiem.

Valsts policija ir fiksējuši šo situāciju un ir sākta resoriskā pārbaude, noskaidrots VP.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu