LKA uzsāk starptautisku projektu kultūras un mākslas pieejamības jomā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
LKA
LKA Foto: publicitātes

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar partneriem no Polijas, Rumānijas, Lietuvas un Kipras uzsākusi ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projektu "Audio Description against Exclusion", kura centrā ir kultūras un mākslas pieejamība cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Projekta mērķis ir attīstīt kultūras un mākslu jomas pārstāvju kvalifikāciju un prasmes kultūras piedāvājuma pielāgošanā un audio deskripciju un subtitru izstrādē kultūras pasākumu apmeklētājiem ar dzirdes un redzes traucējumiem.

Projekta ietvaros no 19. līdz 23. oktobrim Kauņas dažādu tautu kultūras centrā (Lietuvā) jau norisinājās pirmā no četrām meistarklasēm, kuras laikā 25 dalībnieki no 5 partnervalstīm apguva audio deskripciju veidošanu 2D un 3D vizuālās mākslas darbiem, kā arī mākslas izstāžu pielāgošanu cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem. Latviju šajā meistarklasē pārstāvēja LKA docente un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja Astrīda Rogule, LKA Radošās darbības centra mākslinieciskās jaunrades projektu vadītājas asistente Laura Ozoliņa, kā arī LKA sadarbības institūciju pārstāvji – mākslas pētniece un Ruckas mākslas rezidenču centra izstāžu kuratore Agnese Zviedre un LNMM un Mākslas muzeja Rīgas birža izglītības programmu kuratores Anna Pūtele un Lilita Pudule.

2022. gadā projekta ietvaros plānotas vēl trīs meistarklases audio deskripciju un subtitru veidošanā skatuves mākslas un audiovizuālās mākslas jomās Bukarestē (Rumānija), Rīgā (Latvija) un Limasolā (Kipra). Savukārt projekta noslēgumā 2022. gada beigās plānots informatīvs seminārs visiem interesentiem par kultūras un mākslas pieejamību Latvijā.

Projekta idejas autoru, Vroclavas kultūras centra 2017. gadā veiktajā pētījumā secināts ka, neskatoties uz skaidrām vadlīnijām kultūras pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar invaliditāti, nepieciešams nodrošināt arī atbilstošu kvalifikāciju un prasmju apguvi tiem kultūras jomas pārstāvjiem, kas spētu nodrošināt pašreizējā piedāvājuma pielāgošanu cilvēku ar redzes un dzirdes traucējumiem vajadzībām. Projekta partneri ir pārliecināti, ka jebkuram ES valsts iedzīvotājam ir tiesības uz vienlīdzīgu un nediskriminējošu attieksmi, kā arī iespēju aktīvai līdzdalībai kultūras pasākumos, visu Eiropas kultūras iestāžu darbībā nodrošinot kultūras produktu audio aprakstu un subtitru pieejamību.

Latvijas Kultūras akadēmija
Latvijas Kultūras akadēmija Foto: Evija Trifanova/LETA

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības ERASMUS+ KA 204 (stratēģiskās partnerības) programmas līdzfinansējumu. Tā vadošā institūcija ir Vroclavas kultūras centrs (Centrum Kultury Wroclaw Zachod) (PL), savukārt kā partneri iesaistīti - Latvijas Kultūras akadēmija (LV), Kauņas dažādu tautu kultūras centrs (Viešoji įstaiga Kauno įvairių tautų kultūrų centras) (LT), DOREA izglītības institūts Kiprā (DOREA

Educational Institute) (CY), Kultūras biedrība REPLIKA (Asociația Culturală REPLIKA) (RO). Vairāk par projektu šeit

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu