Par godu Latvijas valsts svētkiem Normunds Rutulis publicē lirisku balādi

TVNET
Par godu Latvijas valsts svētkiem Normunds Rutulis publicē lirisku balādi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Zemes spēka vārdi"
"Zemes spēka vārdi" Foto: Ekrānuzņēmums

Par godu Latvijai Normunds Rutulis un Māris Ozols publicē lirisku balādi "Zemes spēka vārdi", kurai tapis rudenīgs video. 

"Dziesma “atnāca” īstajā laikā un vietā un kopā ar pareizajiem cilvēkiem. Turklāt bez steigas. Kad zvaigznes sastājas vēlamajā pozīcijā un tuvu, lai gan atšķirīgu ļaužu talants savienojas vienā, top šāds rezultāts. Lai gan bieži savus ierakstus producēju instrumentāli un harmoniski bagātus, šoreiz gājām pretējā virzienā. Tas ir riskantāk, tomēr jūtos gandarīts par paveikto un laimīgs, ka varu veltīt savai Dzimtenei vēl vienu dziedājumu," tā Normunds Rutulis.

Normunds Rutulis un Māris Ozols
Normunds Rutulis un Māris Ozols Foto: Jānis Romanovskis

Mūzikas autors, pianists Māris Ozols: "Šoreiz kopīgās sadarbības stāsts iesākās, pateicoties Anitas Rezevskas lieliskajam dzejolim. Tas man uzbūra skaistu dabas ainavu, gluži kā gleznu, kurā skatoties var sasmaržot "rudens lapu rūgto smaržu", gan atgādināja arī lielisku dzīves gudrību - dziedē, veldzē daba, dāsni neprasot nekā. Man tas patika! Lasot dzejas rindas vēl un vēl, tās sāka skanēt pašas, un melodija izveidojās visai ātri. Nešaubīgi, ka uzrunāju savu draugu, lieliskās balss īpašnieku Normundu, lai tieši viņš iedziedātu šo dziesmu. Lai arī sākotnēji bija iecerēts, ka dziesma tiks ieskaņota ar klavieru pavadījumu un izmantojot vēl pāris akustiskus instrumentus, tomēr kopīgi ar Normundu nolēmām, ka tieši šādā izpildījumā - balss un klavieres - dziesma skanēs vislabāk."

Noskaties dziesmas video!

"Zemes spēka vārdu dzejas rindas tapa saulainā rudens dienā, nesteidzīgi pastaigājoties Pārdaugavas parkos," stāsta dzejoļa autore Anita Rezevska. "Pēdējā laikā es bieži aizdomājos, cik mēs Latvijā esam svētīti, dzīvot tik krāšņas dabas klātesamībā. Manuprāt, paaudžu paaudzēs tieši daba ir Latvijas zemes un valsts simbols. Daba katram Latvijas iedzīvotājam neapstrīdami ir neatņemams atpūtas, iedvesmas, enerģijas atgūšanas un, jā, arī dziedināšanās avots. Mārim dzejoli aizsūtīju kā rudens sveicienu ar tās dienas pastaigas fotogrāfijām. Es biju pārsteigta, cik ātri, trāpīgi nolasot mierpilnās pastaigas noskaņu pantos un pievienojot himnisku krāšņumu piedziedājumā, tas izteiksmīgā klavieru pavadījumā un melodijā pārtapa dziesmā. Esmu pateicīga Mārim un Normundam par vēl vienu iespēju sadarboties un radīt un ļoti gandarīta par galarezultātu. Tas visprecīzāk ir raksturojams ar frāzi no dziesmas vārdiem - "skaistums vienkāršībā". Es domāju, ka tieši atgriešanās pie dzīvā, akustiskā izpildījuma, bez daudzu instrumentu piesaistes un sarežģīta aranžējuma, ir tā, kas uzrunā visspēcīgāk. Un, protams, tā ir iespēja klausītājiem niansēti un pavisam tuvu dzirdēt, manuprāt, vienu no skaistākajām balsīm Latvijas mūzikā - Normundu Rutuli, kura šarms un briedums ar gadiem kļūst arvien suģestējošāks." 

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu