"Iļģi" izdod jaunu albumu "Mēs deviņi bāleliņi"

TVNET
"Iļģi" izdod jaunu albumu "Mēs deviņi bāleliņi"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Grupa "Iļģi" fon Stricka villas dārzā
Grupa "Iļģi" fon Stricka villas dārzā Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Grupa "Iļģi" savā četrdesmitajā jubilejas gadā nodod klausītājiem jaunu albumu ar deviņām, vienā opusā apvienotām muzikālām epizodēm, kuru pamatā ir visgarākā latviešu tautasdziesma, kuras izcelsmi var attiecināt uz vissenākajiem vedību dziesmu slāņiem – tā pieder pie dziesmu grupas par līgavas zagšanu un bāleliņu dzīšanos pēc māsiņas. Grupas diskogrāfijā "Mēs deviņi bāleliņi" ir jau astoņpadsmitais albums, šoreiz - digitāls.

Pirmā satikšanās ar garāko latviešu tautasdziesmu “Iļģiem” bija pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā – animācijas filma “Man vienai māsiņai” (režisore Roze Stiebra, scenārija autors Imants Ziedonis) pirmizrādi piedzīvoja 1984. gadā. Toreiz filmā tika iekļauti tikai daži šīs dziesmas panti, bet vēlme izdziedāt dziesmu visā garumā saglabājās, un iecere to ierakstīt īstenojās šogad. Darbs pie muzikālā materiāla ilga divus gadus un vainagojās vairāk nekā pusstundu garas tautasdziesmas ierakstīšanā. Bez grupas dalībniekiem ierakstā piedalās virkne citu mūziķu. Viņi visi ir “Iļģu” draugi, ar kuriem kopā spēlēts ne vienu reizi vien. Uģis Prauliņš, Ivars Cinkuss ar kora “Gaudeamus” dziedātāju grupu, burvīgās balss īpašniece Irina Mihailovska, kā arī citi lieliski mūziķi – katrs no tiem bagātina kopējo skanējumu.

Taču ar to viss nebeidzas. Turpinās darbs pie animēta mūzikas video izveides šai latviešu visgarākajai tautasdziesmai, ko veido talantīgais videomākslinieks Toms Burāns.

Albumu kā vienotu, nedalāmu skaņdarbu var noklausīties vai iegādāties mūziķiem draudzīgajā vietnē Bandcamp. Visās pārējās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs “Mēs deviņi bāleliņi” ir sadalīts atsevišķos dziedājumos jeb epizodēs.

Noklausies!

Albums tapis ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības (Akka/Laa), Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālu atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu