Ceturtās adventes pasākumi arī Tukumā un apkārtnē

TVNET
Ceturtās adventes pasākumi arī Tukumā un apkārtnē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tukums (Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca)
Tukums (Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca) Foto: publicitātes

Nedēļas nogalē, kad pienākusi jau Ceturtā advente un Ziemassvētki ir jau pavisam tuvu, visi laipni aicināti apmeklēt svētku tirdziņus, svētku noskaņu koncertus, izrādes bērniem, kā arī izdzīvot un iepazīt ziemas saulgriežu latviskās tradīcijas un apciemot Rūķus Labo darbu namiņā arī Tukumā.

Tirdziņi Tukuma apkārtnē

Sestdien, 18. decembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 Ziemassvētku tirdziņš norisināsies Jaunmoku pils parkā, kur visi laipni aicināti iegādāties vēl nenopirktās dāvanas vai našķus svētku galdam no Latvijas mājražotājiem, amatniekiem un skaistumlietu ražotājiem. Tirdziņš darbosies “zaļajā režīmā”.

Ziemassvētku satikšanās ar tirdziņu un dažādām aktivitātēm sestdien, 18. decembrī no pulksten 11.00 līdz 14.00 norisināsies arī Ķemeru Nacionālajā parkā pie “Meža mājas”. Ķemeru Nacionālā parka apkārtnes amatnieki jau laikus ir domājuši par to, lai svētkos ikviens savus mīļos varētu iepriecināt ar oriģinālām, no sirds un mīlestības darinātām dāvanām. Būs gan dāvināšanas prieks, gan gards mielasts un Ziemassvētku dzēriens, gan kaulēšanās un jautrība. Parka informācijas centrā būs skatāmas divas aizraujošas izstādes, kas aizvedīs pārsteidzoši skaistā purva, augu un dzīvnieku valstībā. Vēl apmeklētājiem būs pieejami interaktīvi uzdevumi, kurus pareizi izpildot, ikviens saņem balvu. 

Svētdien, 19. decembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 amatnieku un mājražotāju Ziemassvētku tirdziņš norisināsies Jaunpils pils laukumā. Savukārt pulksten 15.00 Jaunpils pils lielajā zālē norisināsies Jaunpils pašdarbības kolektīvu Ziemassvētku ieskaņas koncerts. Ieeja bez maksas. Pasākums norisināsies “zaļajā režīmā”. 

Uz Ziemassvētku tirdziņu svētdienas, 19. decembra pēcpusdienā no pulksten 14.00 līdz 18.00 aicina arī Piejūras tirdziņā Engurē. Tajā darbosies arī Ziemassvētku vecīša pasts.

Pasākumi bērniem

Sestdien, 18. decembrī Jaunmoku pilī bērni un vecāki aicināti uz jautru izrādi “Kurš ir Ziemassvētku vecītis?”. Sirsnīgajā Ziemassvētku izrādē ģimenei būs iespēja uzzināt jautru stāstu par Ziemeļbriedi, Pingvīnu un Ziemassvētku vecīti. Ieejas maksa 7 eur. Biļetes iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Vēl nedēļas nogalē pirmo reizi apmeklētājiem durvis ver Jaunmoku pils kompleksa Piena mājas pagrabs ar jaunizveidoto izlaušanās istabu “Zaļā meža melnie stāsti”. Tā ir aizraujoša, izzinoša spēle visu paaudžu dalībniekiem, īpaši bērniem un jauniešiem. Izlaušanās istaba apmeklētājiem ir atvērta katru dienu no pulksten 9.00 līdz 17.00. Spēle ir piemērota 2 līdz 6 cilvēku lielai kompānijai, optimālais spēles ilgums ir 1 stunda, ieejas maksa - 30 eu.

Ceturtajā adventes svētdienā, 19. decembrī no pulksten 12.00 līdz 20.00 Tukuma pilsētas parkā darbosies “Labo darbu namiņš”, kurā vienmēr omulīgie rūķi no “Smaidu darbnīcas” aicinās mazus un lielus tukumniekus, kā arī viesus darīt labus darbus, dziedās dziesmas un sūtīs sveicienus. Darbosies arī Ziemassvētku pasta kastīte. Pasākumu no “Labo darbu namiņa” būs iespēja vērot arī tiešraidē pasākumu cikla “Tiekamies Tukumā” Facebook vietnē.

Labo darbu namiņš
Labo darbu namiņš Foto: publicitātes

Dodoties pastaigās pa pilsētu un vērojot tās rotājumus, no 19. decembra ikviens aicināts iegriezties arī Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas pagalmā, kur skatāms ne vien simbolisks Adventes vainags, bet arī Salmu darbnīcas veidotā Betlēmes stāsta ainiņa. 

Arī jaunās nedēļas sākumā, pirmdienā 20. decembrī pulksten 18.00 bērni aicināti uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, lai skatītu muzikālu izrādi “Kā kļūt par Ziemassvētku vecīša palīgu.” Izrādē caur āķīgiem uzdevumiem un skanīgām dziesmām katram būs iespēja doties neaizmirstamā piedzīvojumā kopā kļūt par Ziemassvētku vecīša brašu palīgu. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Ieejas biļešu cena 9 un 12 eur. 

Ziemas saulgrieži latviskās tradīcijās

Svētdienā, 19. decembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 Pastariņa muzejā jau tradicionāli notiks gatavošanās svētkiem latviskajās tradīcijās Ziemeļkurzemes 19. gadsimta lauku sētā. Te būs iespēja darināt eglīšu un telpu rotājumus, cept saules maizi un piparkūkas, vilkt bluķi, kopā maskoties un rotaļāties ar rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša bērnības spēlēm. Dalības maksa 4 EUR. Adrese: “Bisnieki”, Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads. 

Ziemassvētku noskaņu koncerti

Sestdien, 18. decembrī pulksten 20.00 Džūkstes Kultūras namā norisināsies Koncerts Ziemassvētku noskaņās. Tajā populāras Ziemassvētku dziesmas latviešu un angļu valodā izpildīs mūziķis Atis Ieviņš un Jānis Čubars. Koncerts norisināsies “zaļajā režīmā”. 

Ziemassvētku ieskaņas koncerts 18. decembrī norisināsies arī Zantes kultūras namā, kur pulksten 18.00 būs iespēja klausīties Zantes kultūras nama jauktā kora priekšnesumu. Koncerts norisināsies “zaļajā režīmā”. 

Ceturtās adventes svētdienā, 19. decembrī pulksten 17.00 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies Rihards Saule ar akustiskās mūzikas programmu “Ziemas stāsti.” Koncertā klausītāji varēs baudīt Riharda Saules, kā arī citu latviešu un ārzemju komponistu dziesmu aranžijas. Dziesmas ir kā muzikāli stāsti, katrs ar savu vēstījumu un noskaņu. Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. 

Uz koncertu “Mazu brīdi pirms…” svētdien, 19. decembrī aicina Vānes Kultūras nams, kur pulksten 14.00 uzstāsies ansamblis “Par to…”. Koncerts norisināsies “zaļajā režīmā”. 

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu