"Latgales prozas lasījumos" uzvar rakstniece Annele Slišāne

TVNET/LETA
"Latgales prozas lasījumos" uzvar rakstniece Annele Slišāne
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Annele Slišāne
Annele Slišāne Foto: Ekrānuzņēmums

Konkursā "Latgales prozas lasījumos 2021" par labāko prozas rakstītāju Latgalē arī šogad tika atzīta Annele Slišāne, informē biedrības "LgSC" pārstāve Edīte Husare.

Biedrība "LgSC", sadarbojoties ar starptautisko festivālu "Prozas lasījumi", jau otro reizi izsludināja konkursu "Latgales prozas lasījumi", kura mērķis ir veicināt literāro procesu Latgalē, dodot iespēju latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā rakstošiem autoriem sasniegt lielāku auditoriju vai lasītājiem iepazīt jaunus Latgales kultūrtelpā tapušus darbus.

Jau otro reizi pēc kārtas konkursā par labāko tika atzīta Slišāne, kura šogad lasījumos piedalījās ar stāstiem "Pavasars atguoja treis dīnuos" un "Itei dīna" no topošā stāstu krājuma "Tuoraga stuosti" turpinājuma. Otro vietu konkursā ieguva Evija Martukāne-Laganovska par stāstu "Paps", bet trešajā vietā Ilzes Spergas stāsts "Nikur, nikur".

Slišāne ir tekstilmāksliniece un rakstniece, nu jau divu konkursu "Latgales prozas lasījumi" uzvarētāja, grāmatu "#100dečiLatvijai" un "Tuoraga stuosti" autore. Par projektu "#100dečiLatvijai" savulaik saņēmusi Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks 2018", bet šogad deču stāsti izdoti gan audio formātā, gan arī zīmju valodā un brailla rakstā.

Kā norāda Husare, pašlaik Slišāne dzīvo un uzņem viesus Viļakas novada Upītes puses Zelču ciemā un strādā pie "Tuoraga stuosti" turpinājuma.

Žūrija par "Latgales prozas lasījumi 2021" uzvarētājas darbu saka, ka stāstu vidū ir eksistenciāls mazā cilvēka dzīves ritējums lielo vēsturisko notikumu fonā, bet paši stāsti esot rakstīti tā, lai lasītājs zem to smaguma sakristu kā bez kauliem, autores valoda esot sātīga kā maize, kaut arī teksts nav viegls, bet atstājot gaišu pēcgaršu, piebilst Husare.

Konkursā "Latgales prozas lasījumi 2021" bija aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu. "Latgales prozas lasījumos 2021", kuru devīze šogad bija "Pasaulē viss ir sapinies mezglos", tika saņemti desmit dažādu autoru darbi kā latviešu literārajā, tā latgaliešu rakstu valodā. Konkursam darbus iesūtīja gan Latgales kultūrtelpā jau zināmi autori, gan arī tādi, kuriem piedalīšanās konkursā ir sava veida debijas reize. Darbus vērtēja rakstniece Laima Kota, dzejniece, publiciste, dramaturģe Anna Rancāne, Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un literatūrzinātniece Maija Burima.

"Latgales prozas lasījumi 2021" noslēguma pasākumu rīkoja biedrība "LgSC", pasākuma režisore bija Amanda Anusāne, bet konkursa norisi atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Rakstnieku savienība un festivāls "Prozas lasījumi", kā arī literatūras, publicistikas un vēstures žurnāls "Domuzīme".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu