TVNET gada albums. 3. TEN KA

"Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms"
Jānis Žilde
, Kritiķis, galvenā redaktora vietnieks
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms"
"Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms" Foto: publicitātes

Lai arī koncertdzīve uz īsu brīdi atdzīvojās tikai vasarā, tāpat saskaroties ar dažādiem ierobežojumiem, arī šis gads Latvijā pagāja Covid-19 pandēmijas zīmē, kurā viens izbīļa vilnis nomainīja citu. Šādos neierastos apstākļos mūziķiem daudz vairāk laika atkal atlika jaunu vai atliktu ideju realizēšanai, dziesmu sacerēšanai, darbam skaņu ierakstu studijā. Atskatāmies uz pašmāju populārās mūzikas labākajiem pilnmetrāžas ierakstiem. Kā jau katru gadu, arī šogad izdoti vairāk nekā simts dažādu žanru ierakstu. 3. vieta - saksofonista Denisa Paškeviča jaunā solo projekta TEN KA ieraksts "Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms" (Jersika Records). Rītdien - 2. un 1. vieta.

Ar savu jauno solo projektu, kuram dots nosaukums 天火 jeb TEN KA ("debesu uguns” - japāņu val.), 46 gadus vecais Deniss cenšas atklāt savu eksperimentētāja dabu. Savus muzikālos eksperimentus trīs dienu garumā viņš īstenojis Reformātu baznīcā Vecrīgā - leģendām apvītajā Rīgas skaņu ierakstu studijā, kur savus pirmos ierakstus sešdesmitajos gados iemūžinājis pats Maestro Raimonds Pauls.

TEN KA pirmais albums ir patiesi aizraujošs muzikāls ceļojums - tas klausītājam atsedzas pakāpeniski. Plati veido vairākas sastāvdaļas - analogie sintezatori ar visām to iespējām, saksofons, flauta, Fender rhodes elektriskās klavieres, balss un preparēts Steinway & Sons flīģelis.

Albums ierakstīts pilnīgi analogi, magnētiskajā lentē skaņu režisora Aleksandra Vaicahovska vadībā. Viņam asistējis pieredzējušais skaņu inženieris Vilnis Kaksis (1942 - 2020), kuram šis diemžēl bija viens no pēdējiem ierakstiem. Papildu spriegumu šim ierakstam dod arī kāda pavisam personiska detaļa - ieraksta laikā Deniss ar vienu kāju bija studijā, ar otru slimnīcā pie mātes, kas lēnām izdzisa no smagas slimības. Varbūt tāpēc uz skaņuplates vāciņa redzams Denisa paša radīts melnbalts mākslas darbs - grafika, zīmēta ar ogli ar nosaukumu ascending (augšupejošs — angļu val.).

TEN KA "Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms"
TEN KA "Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms" Foto: publicitātes

Noklausies: TEN KA "Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu