Atklāta konkursa rezultātā Rīgas cirka vadītājas amatā apstiprināta Māra Pāvula

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Māra Pāvula
Māra Pāvula Foto: LETA

Kultūras ministrija (KM) atklātā konkursā uz valsts SIA "Rīgas cirks" (RC) valdes locekļa amatu trīs pretendentu konkurencē par atbilstošāko izraudzījusi līdzšinējo Rīgas cirka stratēģiskās attīstības vadītāju Māru Pāvulu. Darba pienākumus jaunā RC vadītāja sāks pildīt, sākot ar 3. janvāri.

Māra Pāvula vairākus gadus strādājusi arī kā Rīgas cirka skolas vadītāja, bijusi biedrības "Sansusī" valdes locekle un producente – mākslas rezidenču programmas vadītāja, kā arī projektu vadītāja un producente vairākās citās nevalstiskajās organizācijās, tostarp Beļģijā un Francijā.

Konkursa komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone: "Rīgas cirks ir pārmaiņu ceļā. Intensīvi norit vēsturiskās ēkas restaurācijas darbi, tiek veidots jauns – laikmetīgs – cirka repertuārs, savas iemaņas attīsta cirka skolas dalībnieki. Kultūras ministrija ir gandarīta par to, ka jaunā Rīgas cirka vadītāja turpinās iesākto pārmaiņu ceļu, stiprinot cirka mākslas lomu Latvijas un Baltijas reģiona kultūrtelpā."

Māra Pāvula, runājot par turpmākā darba iecerēm, RC turpmākās darbības attīstības piedāvājumā uzsver: "Pēdējo gadu laikā Rīgas cirks ir aizsācis darbības kursu laikmetīgā cirka attīstības virzienā pēc Francijas un Zviedrijas parauga, mērķtiecīgi veidojot Latviju un Rīgas cirku kā reģionālo cirka mākslas un mākslas notikumu epicentru Baltijā. Lai nodrošinātu jomas ilgtspējīgu attīstību, nepieciešams turpināt un, nezaudējot kvalitāti, palielināt regulāru cirka māksliniecisko piedāvājumu, attīstīt cirka izglītības un treniņu infrastruktūru, kā arī stimulēt vietējo mākslinieku jaunradi, un veidot projektus, kas iesaista vietējos māksliniekus, radot nodarbinātības iespējas. Tieši tāpēc VSIA Rīgas cirks turpmākajai darbības stratēģijai ir noteicošā loma tam, kā un kādā virzienā turpmākajā nākotnē cirka nozare attīstīsies Latvijā un pastarpināti arī visā Baltijas reģionā. 2022. gada rudenī ekspluatācijā paredzēts nodot Rīgas cirka vēsturisko ēku pēc energoefektivitātes paaugstināšanas darbu veikšanas. Pēc darbu pabeigšanas cirka arēnā būs iespējams rīkot izrādes, mākslas rezidences, kā arī izmantot ēku, lai izstādītu apzināto cirka vēstures mantojumu un komunicētu par cirka mākslas vēsturi un attīstību. Iespēja izmantot Rīgas cirka vēsturisko ēku paplašinās uzņēmuma darbības iespējas un palīdzēs piesaistīt sabiedrības uzmanību cirka mākslai."

M.Pāvula Parīzes VIII Universitātē ieguvusi profesionālo maģistra grādu skatuves mākslā starptautiskās mākslinieciskās sadarbības jomā un bakalaura grādu mākslā, Latvijas – Francijas starptautisko sakaru programmā Latvijas Kultūras akadēmijā.

KM jau informēja, ka izsludinātajā atklātajā konkursā uz VSIA "Rīgas cirks" valdes locekļa amatu pieteikumus noteiktajā termiņā – līdz š.g. 29. novembrim – iesniedza 3 pretendenti.

Iesniegtos pieteikumus Rīgas cirka valdes locekļa amatam izvērtēja speciāli izveidota nominācijas komisija, kuru vadīja KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētājas vietniece – KM valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica, komisijas locekļi – Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis, Latvijas Teātra padomes loceklis Jānis Vimba, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Dagnija Zepa; neatkarīgās ekspertes statusā nominācijas komisijā - Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas katedras vadītāja, Latvijas Teātra padomes priekšsēdētāja Zane Kreicberga.

Komisija organizēja pretendentu intervijas, kurās padziļināti izvērtēja kandidātu izstrādātos Rīgas cirka turpmākās darbības attīstības piedāvājumus, to īstenošanas veidus un līdzekļus.

Jau ziņots, ka atklātā konkursā uz Rīgas cirka valdes locekļa amatu pretendentiem tika izvirzītas šādas prasības: nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā izglītība vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs (izņemot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību), vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā (iegūta pēdējo 10 gadu laikā), valsts valodas un vismaz 2 svešvalodu zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozari (īpaši par cirka nozari), zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, tai skaitā finanšu vadību, prasme prezentēt un argumentēti pamatot savu viedokli.

Foto: "Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošana un teritorijas attīstības vīzija" projekti.

Rīgas cirka valdes locekļa alga pirms nodokļu nomaksas noteikta 2 680 eiro apmērā.*

* - Ministru kabineta 2020. gada 4. februāra noteikumi Nr.63 „Noteikumi par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu, kā arī valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru”.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu