Tuvojas pirmizrāde jaunajam Lūsēna mūziklam "Zvaigznes bērns"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Zvaigznes bērns"
"Zvaigznes bērns" Foto: publicitātes

Jaunā gada kultūras aktivitātes ievadīs jauns notikums Latvijas mūziklu dzīvē. Īsi pēc Zvaigznes dienas – 19. janvārī VEF kultūras pilī notiks pirmizrāde Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunajam ģimenes mūziklam "Zvaigznes bērns". Zināmi skatuves mākslinieki kopā ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu un jaunajiem talantiem uz vienas skatuves izdzīvos darbu, kas veidots pēc Oskara Vailda pasakas motīviem.

"Muzikālā stāsta centrā izvirzījusies vajadzība mīlēt un uzticēties, spēja palīdzēt un pat uzupurēties, lai atbrīvotos no egoisma un paštaisnuma, kas saindē attiecības ar citiem. Saskaņā ar komponista Jāņa Lūsēna ieceri, mūzikla varoņiem nozīmīga ir garīgā pieredze, kas tiek gūta, vēršot skatu pret debesīm - gan tām, kurās mirdz daudz zvaigžņu, gan arī tām, kurās meklējam žēlastību, glābiņu un reizēm arī savas eksistences attaisnojumu," tā Kārlis Vērdiņš.

Jānis Lūsēns un Kārlis Vērdiņš
Jānis Lūsēns un Kārlis Vērdiņš Foto: publicitātes

Mūzikla galveno - Zvaigznes bērna lomu atveidos Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Patriks Tabaks un Markuss Rūtentāls. Lomās iejutīsies arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Jaunā mūzikla radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība "Grāfienes". Izrādi ar VKKF un LMT atbalstu veido Producentu grupa 7.

Jaunā mūzikla "Zvaigznes bērns" pirmizrāde notiks 19. janvārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, pēc tam izrādes notiks arī citviet Latvijā. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Noklausies dziesmu no mūzikla - "Purpursega" (Studijas ieraksts, aranžija un mikss - Jānis Lūsēns (jun.)):

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu