Pirmoreiz Latvijas hiphopa vēsturē pašmāju repere pozē vīriešu žurnālam

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 4
Hiphopa izpildītāja BDM
Hiphopa izpildītāja BDM Foto: Kārlis Briedis

Jaunajā gadā skaļi par sevi atgādinājusi pašmāju hiphopa izpildītāja BDM, kura kļuvusi par pirmo latviešu reperi, kas pozējusi vīriešu žurnālam - par provokatīvu dēvētā māksliniece redzama uz žurnāla “Klubs” janvāra numura vāka.

“Piekrītot pozēt vīriešu žurnālam, gribēju simboliski pāršķirt jaunu lappusi Latvijas hiphopa vēsturē – lappusi, kur žanrā līdzās maskulīnajam pastāv arī sievišķība. Latvijā hiphopa žanrā jau gadu desmitiem dominē stiprā dzimuma izpildītāji, kuri neapzināti nosaka ne tikai saturu, bet arī vizuālās reprezentācijas formas, ievirzot tās viena dzimuma nospraustās robežās.

Manuprāt, esot meitenei hiphopa žanrā, ir aplami vairīties no savas sievišķības, un vēl aplamāk to darīt tikai tādēļ, lai žanra vīrieši uztvertu kā savējo.

Es nekaunos ne par savu ķermeni, ne faktu, ka esmu sieviete,” norāda BDM. Līdzās drosmīgai fotosesijai žurnālā lasāma arī atklāta intervija ar reperi.

BDM – hiphopa izpildītāja no Rīgas – sevi uz pašmāju mūzikas skatuves pieteica aizvadītā gada sākumā, bet 2021. gada jūlijā iznāca mākslinieces debijas albums “Shapeshifter”, kurā dzirdami arī tādi zināmi mūziķi kā Latvijas hiphopa leģenda reperis Kurts un dziedātāja Diona Liepiņa.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 4

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu