Topošajā “Krasta City” projekts veidots, uzsverot gājēju, velosipēdistu un cilvēku ar kustību traucējumiem nozīmi pilsētvidē. Īstenojot projektu, plānots pilnveidot sabiedriskā transporta kustību un izbūvēt jaunu, gājējiem paredzētu tiltu, kas savienos abas Krasta ielas puses, paplašinot piekļuves iespējas “Krasta City”. Kvartāla atrašanās vieta – pašā Daugavas krastā ar tiešu pieeju ūdenim – ļauj objektam piekļūt arī ar ūdens transportu, ko plānots realizēt, izbūvējot laivu piestātnes. Daugava ir neatņemama projekta sastāvdaļa, tāpēc attīstītāji uzskata, ka ūdens transporta nodrošināšana ir obligāta. Šāds infrastruktūras papildinājums iedrošinās rīdziniekus vairāk pārvietoties ar ūdens transportu un attīstīs tā izmantošanu pilsētvidē. Tāpat tiks izbūvēti papildu piebraucamie ceļi, lai autovadītāji, netraucējot transporta plūsmai Krasta ielā, var ērti un viegli piekļūt jaunizbūvētajam kvartālam.
Rikardo Paternīni (Ricardo Paternini), “Krasta City” projekta vīzijas līdzautors, arhitekts un uzņēmuma “Arrows Architect” projektu direktors, uzsver: “Projekta pamatā ir arhitektūra, kuras centrā ir cilvēks. Šim projektam ir milzīgs potenciāls uzlabot publiskās telpas kvalitāti, sniedzot iespēju gājējiem justies gaidītiem un atstājot automašīnas otrajā plānā. Ar arhitektūras palīdzību aicinām veidot publisko telpu kā pilsētas dzīvojamo istabu, mudinot cilvēkus tajā uzturēties aizvien biežāk. “Krasta City” būs vieta, kur cilvēki vēlēsies būt arī tad, ja viņu darba vieta atradīsies citviet.”
Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, jāstrādā visiem kopā
Projekta pārstāvji piedalījās arī pilsētplānošanas pasākuma “Mad City” rīkotajā hakatonā, kura laikā komandu dalībnieki (pilsētvides plānotāji, nevalstiskās organizācijas un nekustamo īpašumu attīstītāji) kopīgi izstrādāja risinājumus dažādiem Daugavas krastmalas izaicinājumiem, veidojot praktisku rīcības plānu. Hakatonā tika prezentētas dažādas idejas, kā ar stikla terašu, kafejnīcu, restorānu, kopstrādes telpu un citu publiski pieejamu vietu palīdzību padarīt krastmalu par vienu no dzīvākajām Rīgas daļām arī rudens un ziemas periodā. Jaunais dzīvesstila kvartāls ir spilgts piemērs tam, kā nekustamo īpašumu attīstītāji, pašvaldības pilsētvides plānotāji un nevalstiskās organizācijas var sadarboties, lai sekmētu pilsētas attīstību.