Par 59 miljoniem eiro renovēs Igaunijas Nacionālās bibliotēkas ēku

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Wikimedia Commons

Igaunijas valsts nekustamā īpašuma apsaimniekotājs RKAS un būvkompānija "Ehitus5ECO" pirmdien noslēdza 59 miljonu eiro vērtu līgumu par Igaunijas Nacionālās bibliotēkas ēkas renovāciju.

Renovācijas darbus Tallinā plānots pabeigt 2025.gada pavasarī, paziņoja RKAS.

Ar iepirkuma konkursa uzvarētāju noslēgtais līgums paredz tehnisko sistēmu atjaunošanu, telpu izkārtojuma izmaiņas un pielietojuma dažādošanu Tāpat tiks ieviesti jauni apgaismojuma risinājumi un visai ēkai uzlabota energoefektivitāte.

"Renovācijas mērķis ir padarīt ēku modernu un ērtu, izmantojot viedos telpas risinājumus un modernus materiālus," paziņoja RKAS izpilddirektore Kati Kusmina.

Viņa norādīja, ka uz renovēto Nacionālās bibliotēkas ēku tiks pārcelts arī Nacionālais arhīvs, tādējādi Tallinā tiks atbrīvotas vairākas ēkas.

Pielāgojoties sabiedrības vajadzībām, Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā pēc renovācijas tiks izvietotas telpas grupu un mācību vajadzībām, datorklase, ierakstu studija, divas teātra zāles, kinoteātra zāle un citas mūsdienīgam kultūras centram nepieciešamas telpas.

"Ehitus5ECO" valdes priekšsēdētājs Andress Nēmre renovāciju no inženierijas un tehnoloģiju viedokļa raksturoja kā sarežģītu, kur būvniekiem jāsastopas ar daudz problēmām.

Plānots, ka darbu laikā tiks pilnībā nomainīts astotā stāva piramīdas tipa jumts, kas ļaus pašlaik kā tehniskās telpas izmantotajā stāvā izbūvēt papildu zāli. Tiks rekonstruēti ēkas jumti un terases un nostiprinātas konstrukcijas.

Igaunijas Nacionālā bibliotēka ir valsts mantojumā iekļauta ēka. Raines Karpa projektēto ēku pabeidza 1993.gadā, tās interjeru veidojis Sulevs Vahtra.

Renovācijas darbus projektējis arhitektu birojs "Sirkel & Mall", bet interjera dizaina risinājumus nodrošinās "VL sisearhitektuur".

Ēkas platība ir 43 451 kvadrātmetrs. Renovētajā ēkā līdzās Nacionālajai bibliotēkai izvietos arī Nacionālo arhīvu un teātri "VAT Theater".

Ceturtdien Igaunijas Nacionālā bibliotēka pārcēlās uz pagaidu telpām, kas ir desmit reižu mazākas nekā bibliotēkas ēka.

Apmeklētājiem Igaunijas Nacionālās bibliotēkas ēkas durvis tika slēgtas 17.decembrī. Uz pagaidu telpām pārvietoti 3,5 miljoni grāmatu un dokumentu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu