Koncertzālē "Latvija" autormūziku izpildīs Vladislavs Nastavševs

TVNET
Koncertzālē "Latvija" autormūziku izpildīs Vladislavs Nastavševs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Vladislavs Nastavševs
Vladislavs Nastavševs Foto: publicitātes

Autormūzikas cikla "Ma" koncertā, kas notiks jau sestdien, 15. janvārī, koncertzālē "Latvija" viesosies režisors, dziesmu autors un izpildītājs Vladislavs Nastavševs.

"Bieži dziesmas kļūst par sava veida emocionālām skicēm manām turpmākajām izrādēm. Tādas kā akvareļu skices," atklāj Vladislavs Nastavševs, kurš Latvijas publikai pazīstams ne vien kā spilgts, bezkompromisa režisors, bet arī kā komponists, kurš savas dziesmas izpilda pats.

Ventspils koncertā skanēs dziesmas ar Mihaila Kuzmina un Semjona Haņina dzeju, mūzika no režisora veidotajiem iestudējumiem un citi autordarbi.

Par režisoru

Vladislavs Nastavševs dzimis Rīgā. Pirmo muzikālo izglītību ieguvis Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kur mācījās vijoles un klavierspēli. Apmeklējis privātstundas pie teātra pedagoģes Lidijas Stiebras. Aktiermākslu studējis Sanktpēterburgas Valsts Teātra institūta aktiermeistarības nodaļā režisora Ļeva Dodina vadībā. Režiju apguvis Londonā Teātra mākslas augstskolā.

Nastavševa izrādēm, kas nereti mēdz būt izteikti provokatīvas, raksturīga estētiski izsmalcināta, bet nežēlīga poētika, kas aktieriem liek balansēt uz emocionālas un fizioloģiskas savas varēšanas robežas.

Karjeras laikā Vladislavs Nastavševs vairākkārt nominēts un saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvas. 2012. gadā ieguvis Prāgas kvadriennāles zelta medaļu kategorijā “Par izrādes scenogrāfiju” izrādei “Jūlijas jaunkundze”, bet 2017. gadā izrāde “Kuzmins. Forele caursit ledu” tika nominēta Krievijas teātra balvai “Zelta maska” kategorijā “Gada lielās formas izrāde”.

Arī trauslajos pandēmijas apstākļos Vladislavs Nastavševs turpina darboties, iestudējot izrādes gan Latvijā, gan Krievijā.

Biļetes uz Vladislava Nastavševa koncertu nopērkamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāuzrāda.

Foto: Koncerts pirmajā rindā "Hanzas peronā": Vladislavs Nastavševs.

"Ma" ir laikmetīgās autormūzikas cikls, kura ietvaros Ventspilī viesojas dažādu žanru ārvalstu un latviešu mūziķi un komponisti. Līdz šim koncertus snieguši čehu vijolniece Iva Bitova (Iva Bittová), austrāliešu perkusionists Džims Vaits (Jim White), grieķu lautas meistars Jorgoss Ksiluris (George Xylouris) jeb duets “Xylouris White”, pianists un komponists Lūks Hovards (Luke Howard) no Austrālijas, pianists Niks Berčs (Nik Baertsch), čelliste Klarisa Džensena (Clarice Jensen) un pūšaminstrumentāliste Lia Bertuči (Lea Bertucci) no ASV, Daniels Brands (Daniel Brandt) ar apvienību "Eternal Something" no Vācijas, čellists un skaņu mākslinieks Olivers Koutss (Oliver Coates) no Lielbritānijas, perkusionists un skaņu mākslinieks, ņujorkietis Ilajs Kešlers (Eli Keszler), vācu čelliste Anne Millere (Anne Müller), kā arī somu skaņdaris Tatu Renke (Tatu Rönkkö).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu