Jauns Lilijas Berzinskas darbs bērniem "Atmiņu kaste"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Tiem, kuri sekojuši līdzi Lilijas Berzinskas grāmatu "Lamzaks meklē Lamzaku" un "Skelets skapī" varoņu gaitām, atkal ir iespēja satikties ar jau pazīstamajiem jūrmalas ciema iemītniekiem.

"Atmiņu kastē" notikumi virknējas ap uzticamo draugu četrotni — žiperīgo lietu kārtotāju Sipriki, racionālo domātāju Acaini, ēdelīgo labsirdi Krakānu un nerimtīgo fantastu Liedaga Trusi -, kuri sastop Pelēko. Liedagā klīstošajam radījumam nav ne jausmas par savu izcelsmi, un tāda pati neziņas migla ietin aizdomīgos atradumus — kasti un putu pikučus, kuri varētu būt gan nāriņu spļaudekļi, gan prusaku inde, gan maskēts melnā cauruma tukšums…

Rakstniece, tulkotāja un māksliniece Lilija Berzinska (1978) literatūrā debitēja ar grāmatu bērniem "Nezināmais zvērs" (2009). Līdzās daudziem tulkojumiem no angļu un krievu valodas līdz šim izdotas jau desmit viņas sarakstītas un ilustrētas grāmatas bērniem un pieaugušajiem. To skaitā ir gan "Pļavas pasakas" (2014) un "Meža pasaka" (2018), gan "Ziloņu dārzs" (2012) un "Lamzaks meklē Lamzaku" (2016) — abi nominēti Latvijas Literatūras gada balvai, arī romāns "Putnu osta" (2015) un pasaka "Pasaules centrs" (2017).

Lilija Berzinska "Atmiņu kaste"
Lilija Berzinska "Atmiņu kaste" Foto: publicitātes

Par grāmatu "Skelets skapī" (2018) Lilija Berzinska saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā "Labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem".

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Cieto vāku sējums, 104 lpp., izdota 2022. gada 24. janvārī.

Grāmata pieejama lielākajās grāmatnīcās un internetā

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu