Video ⟩ Top izrāde par grupas "Pērkons" koncertu Ogrē - "Mēs, roks, sekss un PSRS"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Mēs, roks, sekss un PSRS"
"Mēs, roks, sekss un PSRS" Foto: Matīss Markovskis

Valmieras teātrī jau 15. martā notiks pirmizrāde stāstam par leģendāro 1985. gada grupas "Pērkons" koncertu Ogres estrādē un notikumiem pēc tā – "Mēs, roks, sekss un PSRS".

Dramaturģes Ances Muižnieces, režisora Jāņa Znotiņa, scenogrāfes Pamelas Butānes kopdarbs iestudējumā jauniešiem "Mēs, roks, sekss un PSRS" stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu.

Trīs draugi – septiņpadsmitgadīgie Andrejs, Vizma un Uģis – klausās mūziku, cenšas atrast savu vietu dzīvē, risina attiecības viens ar otru, ar savām ģimenēm un komunistisko režīmu. Viņu alkas pēc neatkarības no vecāku un iepriekšējo paaudžu uzskatiem un kontroles sakrīt ar lielajām, kolektīvajām, gaisā jūtamajām alkām pēc pārmaiņām un brīvības. Izrādē skanēs arī "Pērkona" mūzika, katrai dziesmai kļūstot par nozīmīgu daļu no stāsta.

"Mēs, roks, sekss un PSRS"
"Mēs, roks, sekss un PSRS" Foto: Matīss Markovskis

Režisors Jānis Znotiņš: "Braukājot ar izrādēm pa skolām, apspriežot mūsdienu notikumus, es bieži dzirdēju frāzi, ka tagad jau ir sliktāk kā padomju laikos. Šo izteikumu dzirdēju arī publiskajā vidē, starp politiķiem un tas man likās pilnīgs absurds. Ir jau vairākas paaudzes, kas ir uzaugušas neatkarīgā Latvijā, un viņi īsti neko nezina par padomju laikiem. Apzinoties to, kur mēs dzīvojam un kas ir mūsu kaimiņi, bija pilnīgi skaidrs, ka par to ir jārunā."

Video: Ieskats izrādē "Mēs, roks, sekss un PSRS".

Lomās: Kārlis Freimanis, Eduards Johansons, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Klinta Reinholde, Sandis Runge.

Radošajā komandā arī gaismu mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis. Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.vdt.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu