Liek pamatus topošajai Operas skatuves mākslu dekorāciju darbnīcai

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Viuzalizācija: Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) Skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāles komplekss Rīgā, Meirānu ielā 2
Viuzalizācija: Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) Skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāles komplekss Rīgā, Meirānu ielā 2 Foto: publicitātes

Martā iesākts Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu komplekss Rīgā, Meirānu ielā 2. Jau tuvākajā laikā būvlaukumā būs pilnībā gatavi jaunbūves pamati. Jau šajā ziemā ir paredzēts sākt iekšdarbus, lai jau 2023. gada nogalē nodotu kompleksu LNOB darbiniekiem.

"Šī ir viena no teritorijām, kurās Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) īsteno revitalizācijas projektus, paverot jaunas investīciju un sabiedriskās telpas iespējas, vienlaikus sakopjot vidi degradējošas būves," atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Līdzās rūpnieciskajam rajonam, kurā ilgstoši ir atradušās vairākas vidi degradējošas būves, VNĪ izveidos LNOB skatuves mākslu dekorāciju darbnīcas, sakārtos un uzlabos Šķirotavas apkaimes sociālekonomisko vidi, kas potenciāli varētu piesaistīt vairāk privāto investīciju, kā arī radīs jaunas iespējas apkaimes iedzīvotājiem. Jaunā kompleksa apmeklētāju un LNOB darbinieku skaits plānots 100 cilvēku plūsmai, nodrošinot ērtu un drošu vidi ikvienam.

Izveidoti pamati skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksam
Izveidoti pamati skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksam Foto: Valsts nekustamie ipašumi

Jaunajā kompleksā jau veikta nepieciešamā demontāža un sākta divu noliktavas ēku pārbūve 1961 m2 platībā. Noslēgumam tuvojas zemes darbi, lai jau pavasarī varētu pilnībā ielikt pamatus vietā, kur 2023. gada nogalē 3336,2 m2 platībā atradīsies skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksa jaunbūve, kā arī noliktavas jaunbūve 904 m2 apjomā. Tuvākajā laikā notiks  inženiertīklu izbūve, t. sk. a/s “Rīgas siltums” sāks siltumtrases pievada izbūvi.

"Būvniecības nozarē šobrīd netrūkst izaicinājumu. Tie saistās gan ar būvmateriālu cenu kāpumu un darbaspēka pieejamību, gan materiālu pieejamību. Taču būvdarbi neapstājas, un mēs turpinām īstenot dažādus valstiski nozīmīgus projektus, tai skaitā kultūras jomā. Jaunais LNOB skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu komplekss ir viens no vairākiem VNĪ īstenotajiem Latvijas kultūrai nozīmīgajiem projektiem, kurus plānojam pabeigt tuvāko gadu laikā," norāda R. Griškevičs.

Foto: Izveidoti pamati skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksam.

"Latvijas Nacionālā opera un balets ir gandarīti, ka jaunais projekts pārtop realitātē. Savulaik iecerētā Latvijas Nacionālās operas 3. būvniecības kārta netika īstenota, bet dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu komplekss ļaus nodrošināt akūti nepieciešamās mēģinājumu telpas Latvijas Nacionālās operas un baleta māksliniekiem, kā arī ļaus paplašināt piedāvājumu skatītājiem un uzlabos darba apstākļus dekorāciju meistariem," saka LNOB valdes loceklis Sandis Voldiņš.

Paralēli LNOB dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksa izveidei VNĪ īsteno vēl divu radošo kvartālu izveidi – Miera ielā taps Tabakas fabrikas kvartāls, kas 1. posmā tiks attīstīts Latvijas Kultūras akadēmijas un Radošo industriju biznesa inkubatora vajadzībām, savukārt, pārbūvējot kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Rīgā, A. Briāna ielā 13, tiks attīstītas modernas prototipēšanas darbnīcas "Riga Makerspace" Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas vajadzībām.

Visus trīs projektus Rīgas pilsētas apkaimēs to radošai attīstībai plānots nodot sabiedrībai līdz 2023. gada nogalei.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu