Foto ⟩ "Riga Jazz Stage 2022" jau pēc nedēļas

Ieskats preses konferencē
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Riga Jazz Stage 2022" preses konference (Kristaps Vanadziņš un Raimonds Pauls)
"Riga Jazz Stage 2022" preses konference (Kristaps Vanadziņš un Raimonds Pauls) Foto: Jānis Škapars/TVNET

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage 2022" sāksies jau pēc nedēļas un norisināsies no 7. līdz 9. aprīlim kinoteātrī "Splendid Palace" Rīgā. 30. martā notika pasākumam veltīta preses konference, kurā piedalījās festivāla rīkotāji, LR kultūras ministrs Nauris Puntulis, Maestro Raimonds Pauls un vēl citi ar konkursu saistīti runātāji. Aplūko foto!

Pēc divu gadu piespiedu pauzes konkurss norisināsies 13. reizi un pulcēs 23 jaunos džeza māksliniekus no 13 valstīm. Rīgā ieradīsies arī prominenta starptautiskā žūrija un prestižu ārvalstu džeza un kultūras preses izdevumu pārstāvji.

"Vēl mirklis, un Rīga atkal kļūs par džeza galvaspilsētu,"

uzsvēra LR kultūras ministrs Nauris Puntulis. "Es saku paldies ne tikai par šiem džeza svētkiem, kas mūs sagaida, bet arī par nemainīgi augsto līmeni. Tas ir ne tikai piedzīvojums mums visiem kā džeza mūzikas mīļotājiem un klausītājiem, bet arī festivāls, kas atstājis nenoliedzami dziļas pēdas mūsu kultūrizglītībā, mūsu mūzikas izglītībā."

"Riga Jazz Stage 2022" preses konference (Nauris Puntulis)
"Riga Jazz Stage 2022" preses konference (Nauris Puntulis) Foto: Jānis Škapars/TVNET

"Ir tāda sajūta, ka mums atkal sākusies Atmoda," turpināja konkursa žūrijas pārstāvis Maestro Raimonds Pauls. “Nesen bija tas gods atkal ieraudzīt ar klausītājiem pilnu zāli. Divus gadus bijām izslēgti no koncertdzīves, taču esam to pārdzīvojuši un jāsāk atkal rīkoties. Un džezā ir sasniegts negaidīti labs līmenis. Man patīk, ka "Riga Jazz Stage" piedalās arī mūsu pašu jaunie izpildītāji. Redzēsim, kā viņiem veiksies šogad, tajā skaitā Paulai Saijai, bet esam uz pareizā ceļa."

Kopš februāra vidus konkursa mājas lapā rigajazz.lv jau norisinās balsošana par "Riga Jazz Stage 2022" dalībniekiem. "Tele2" skatītāju simpātiju balvas saņēmējs tiks paziņots pasākuma noslēguma dienā 9. aprīlī un saņems jaunākās paaudzes viedtelefonu. Taču paralēli tiks izveikta vēl kāda ļoti aktuāla akcija.

Foto: "Riga Jazz Stage 2022" preses konference.

"Visas balsis, kuras skatītāji nodos par "Riga Jazz Stage" dalībniekiem, mēs konvertēsim ziedojumā,” pavēstīja “Tele2 Latvijā” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Tie būs desmit eiro centi par balsi, un šos līdzekļus ar konkursa dalībnieces, Ukrainas pārstāves Alinas Zaloznas palīdzību mēs novirzīsim Ukrainas jaunajiem mūziķiem, kas cietuši no kara postījumiem. Nauda tiks ziedota, lai viņi varētu iegādāties jaunus mūzikas instrumentus, un ziedojums nonāks Reinholda Gliēra Kijevas Mūzikas akadēmijā, jo minētā dziedātāja mācās tieši šajā mācību iestādē."

Šā gada konkursa muzikālais virsvadītājs ir kādreizējais tā laureāts Kristaps Vanadziņš, kurš bilda: "Mana loma ir aiznest džeza mīlestību no konkursantiem uz publiku, lai cilvēki vairāk saprot izpildīto mūziku un lai tā kļūst vēl pievilcīgāka. Esmu iepazinies ar iesniegto nošu materiālu un varu teikt, ka lielākoties konkursā dzirdēsim Amerikas mūziku, bet būs arī padaudz oriģināldarbu. Šis konkurss vienmēr ir svētki, jo tajā ir laba jaunības, degšanas enerģija."

"Apmeklējiet konkursa koncertus, atbalstiet jaunos talantus, un mēs būsim ļoti priecīgi, jo šis mums ar Māri (Briežkalnu) ir sirds un dvēseles darbs,"

ar sirsnīgu uzrunu preses konferenci noslēdza konkursa direktore Diāna Briežkalne.

"Riga Jazz Stage 2022" preses konference (Kristaps Vanadziņš)
"Riga Jazz Stage 2022" preses konference (Kristaps Vanadziņš) Foto: Jānis Škapars/TVNET

7. aprīlī pulksten 18.00 norisināsies konkursa koncerts, kurā piedalīsies jaunie talanti no ASV, Itālijas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Beļģijas, Dānijas, Slovākijas, Turcijas, Ukrainas un Baltijas valstīm.

8. aprīlī pulksten 18.00 notiks konkursa fināls, kurā publikai uzstāsies 12 labākie starptautiskās žūrijas atlasītie kandidāti, kurus tāpat, kā pirmajā konkursa dienā, pavadīs "Riga Jazz Quartet" jeb pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Goba, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Miķelis Vīte.

9. aprīlī pulksten 19.00 uzstāsies Džeimisons Ross Trio ASV, "Grammy" balvas nominants, Thelonious Monk konkursa uzvarētājs, komponists, dziedātājs un bundzinieks kurš koncertdienas rītā pulksten 11.00 turpat kinoteātrī "Splendid Palace" pasniegs arī publisku meistarklasi.

Viesnīcā "Radisson Blu Latvija" pēc konkursa koncertiem notiks arī oficiālie “Riga Jazz Lounge” jam session kopā ar “AG trio”. 

Gan klātienes, gan tiešsaistes koncertbiļetes nopērkamas aula.lv.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu