1986. gads. Ukrainā notiek viena no lielākajām cilvēces katastrofām mūsdienu vēsturē – uzsprāgst Černobiļas atomelektrostacija. Baltijas valstīs virmo “perestroikas” vēsmas. Ir jūtams, ka pavisam drīz pasaule nekad vairs nebūs tāda kā agrāk, pavisam drīz sabruks lielais “milzis” – PSRS. Tomēr 1986. gadā par to runā vēl tikai nedaudz, ar mājieniem un pusvārdos. Taču latviešu kinodokumentālista Jura Podnieka filmā “Vai viegli būt jaunam?” viņa 1986. gada varoņi ir jaunieši – tieši, atklāti, vēl nesabojāti ar kompromisiem un pasivitāti.
1986. gads. Ukrainā notiek viena no lielākajām cilvēces katastrofām mūsdienu vēsturē – uzsprāgst Černobiļas atomelektrostacija.
Baltijas valstīs virmo “perestroikas” vēsmas. Ir jūtams, ka pavisam drīz pasaule nekad vairs nebūs tāda kā agrāk, pavisam drīz sabruks lielais “milzis” – PSRS. Tomēr 1986. gadā par to runā vēl tikai nedaudz, ar mājieniem un pusvārdos.
Taču latviešu kinodokumentālista Jura Podnieka filmā “Vai viegli būt jaunam?” viņa 1986. gada varoņi ir jaunieši – tieši, atklāti, vēl nesabojāti ar kompromisiem un pasivitāti.