Manskis: Kinofestivāls "Artdocfest" Krievijā nenotiks

TVNET/LETA
Manskis: Kinofestivāls "Artdocfest" Krievijā nenotiks
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijā dzīvojošais Krievijas kinorežisors Vitālijs Manskis
Latvijā dzīvojošais Krievijas kinorežisors Vitālijs Manskis Foto: Paula Čurkste / LETA

Starptautiskais dokumentālā autorkino festivāls "Artdocfest" Krievijā nenotiks, pavēstīja festivāla prezidents, jau vairākus gadus Latvijā dzīvojošais Krievijas kinorežisors Vitālijs Manskis, ar šo paziņojumu nākot klajā dienu pēc tam, kad bija izjaukta festivāla atklāšana, bet pats režisors pie kinoteātra apliets ar krāsu.

Šogad no festivāla programmas bija izņemtas praktiski visas filmas, kas ir saistītas ar aktuālo dienaskārtību.

"Kultūras notikums, kā galvenais princips ir uzticība realitātei, nevar un nedrīkst pastāvēt melīgas mitoloģijas triumfa un patiesības aizliegšanas apstākļos. Mēs atgriezīsimies brīvā un demokrātiskā Krievijā. Mēs tam ticam," pavēstīja festivāla rīkotāji.

Ceturtdien Maskavā tika izjaukta festivāla atklāšana. Kinoteātrī "Oktjabr" tika saņemts telefona zvans par tā mīnēšanu, un skatītājiem ēka bija jāpamet.

Pēc tam policija aicināja visus festivāla apmeklētājus izklīst.

Manskis pie ieejas kinoteātrī tika apliets ar sarkanu krāsu. Starptautiskais dokumentālā autorkino festivāls "Artdocfest" Krievijā nenotiks, pavēstīja festivāla prezidents, jau vairākus gadus Latvijā dzīvojošais Krievijas kinorežisors Vitālijs Manskis, ar šo paziņojumu nākot klajā dienu pēc tam, kad bija izjaukta festivāla atklāšana, bet pats režisors pie kinoteātra apliets ar krāsu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu