"Riga IFF" uzsāk tiešsaistes filmu labdarības akciju

Ienākumi tiks ziedoti Ukrainas bērnu atbalstam
TVNET
"Riga IFF" uzsāk tiešsaistes filmu labdarības akciju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Atlantīda"
"Atlantīda" Foto: kadrs no filmas

Rīgas Starptautiskais kino festivāls ("Riga IFF") no 14. aprīļa līdz mēneša beigām skatītājiem visā Latvijā piedāvā tiešsaistē skatīties divus Ukrainas autoru veidotus kinodarbus ar mērķi sniegt atbalstu bērniem, kas cietuši no Krievijas militārās agresijas Ukrainā. Visi ("Riga IFF") ienākumi no filmu izrādīšanas tiks ziedoti ukraiņu labdarības projektam "Голоси дітей" (Bērnu balsis).

Skatītājiem tiek piedāvāti divi spilgti laikmetīgā Ukrainas kino notikumi – Berlīnes kinofestivālā ar "Generation 14plus" balvu novērtētā Katerinas Gornostajas jauniešu drāma "Augstāk par zemi", kā arī Venēcijas kinofestivālā "Horizons" godalgu saņēmusī Valentīna Vasjanoviča postapokaliptiskā distopija "Atlantīda". Abas filmas būs pieejamas straumēšanai jebkurā skatītājam ērtā laikā festivāla tiešsaistes platformā: online.rigaiff.lv

"Augstāk par zemi" sniedz ieskatu pēc-Maidana Ukrainas jauniešu ikdienā ar augstu reālisma pakāpi, pateicoties labi trenētiem neprofesionāliem aktieriem un skrupulozam režijas darbam. Stāsts par kijivieti Mašu, kas ir izlēmusi starp slepenām ballītēm un starpbrīžu splīnu spert pirmo soli savas simpātijas virzienā – elektrizēts pusaudzības attainojums, kas rotaļīgi balansē uz daudzu nopietnu tēmu robežas.

"Atlantīda", Ukrainas pieteikums 2021. gada Amerikas Kinoakadēmijas (Oskara) balvai, seko Sergejam – kara veterānam ar posttraumatiskā stresa sindromu, kurš mēģina atrast savu vietu 2025. gada Austrumukrainā, kas pēc kara ar Krieviju ir pārvērtusies par dubļu un izmisuma pilnu lauku. Par cerības staru veterāna dzīvē kalpo Katja – aktīviste, kas nodarbojas ar karā kritušo atpazīšanu. 2019. gadā izdotā filma ar sāpīgu precizitāti iztēlojas fizisku un emocionālu realitāti, kas seko karadarbībai, kas, kā redzam, nav tikai fantāzijas auglis.

Labdarības organizācija "Голоси дітей" izvēlēta sadarbībā ar filmu autoriem – tā kopš 2015. gada sniedz psiholoģisko un psihosociālo atbalstu Ukrainas bērniem; karadarbības laikā šī organizācija palīdz ukraiņu ģimenēm ekavuēties un sniedz pirmo psiholoģisko palīdzību karadarbības skartajiem.

Festivāls ziedos 100% no labdarības filmu akcijā gūtajiem ienākumiem. Akcija norisināsies no 14. līdz 30. aprīlim.

Foto: Rīgas Starptautiskā kinofestivāla "Riga IFF" atklāšanas pasākums.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu